Іноді під час поїздки двигун може почати працювати нерівно: оберти то підвищуються, то знижуються, а інколи мотор може навіть заглухнути. Експерт сайту ampercar.com назвав 7 основних причин, чому це відбувається.
Багато водіїв помічали, як стрілка тахометра раптово починає рухатися хаотично. У такій ситуації важливо знати, що для діагностики сучасних двигунів часто потрібне складне обладнання. Проте є і хороша новина: деякі проблеми можна вирішити самостійно, не звертаючись до автосервісу, особливо якщо поломка трапилася під час поїздки.
Перший крок до вирішення проблеми – знайти причину, чому обороти двигуна нестабільні. У нормальному стані на холостому ходу стрілка тахометра повинна показувати близько 800-1000 обертів за хвилину без різких змін. Але якщо двигун працює неправильно, обороти можуть різко коливатися від 500 до 1500 обертів за хвилину.
Заправка поганим паливом – одна з головних причин, через яку двигун працює нестабільно. Низькоякісне паливо може забити форсунки, а на свічках запалювання з’явиться нагар. Часто, якщо замінити свічки і використовувати краще паливо, проблема або зникне, або стане менш помітною.
Проблеми з подачею палива – ще одна часта причина, яка може виникати через брудне паливо. З часом паливний фільтр забивається, або паливний насос працює неправильно. Заміна паливного фільтра допоможе вирішити цю проблему.
Проблеми в системі запалювання також можуть спричинити нестабільні оберти двигуна. Це часто трапляється через несправність проводів або котушок запалювання. Щоб вирішити проблему, їх потрібно замінити.
Ще одна причина – несправність клапана EGR, який повертає частину відпрацьованих газів назад у двигун, щоб зменшити забруднення. Однак клапан може забитися сажею, що вплине на роботу двигуна. У такому випадку його можна або почистити, або замінити.
Нестабільні оберти двигуна можуть вказувати на проблеми з електронним блоком управління. Також можуть бути неполадки з датчиком положення дросельної заслінки або регулятором холостого ходу. У таких випадках вам знадобиться допомога професіоналів у автосервісі для діагностики та ремонту.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…
Правила дорожнього руху часто змінюються, тому водіям важливо стежити за нововведеннями. Наприклад, у деяких країнах…
Взимку багато водіїв сідають за кермо в теплому верхньому одязі. Але в деяких країнах за…