В Україні керування авто напідпитку – це серйозне порушення, за яке можуть оштрафувати на 17 000 гривень і забрати права на рік. Але іноді суди виправдовують таких водіїв. Це трапляється, коли є сумніви у правильності перевірки на алкоголь або якщо водій доведе, що не порушував закон.
Часто поліцейські можуть безпідставно зупиняти водіїв. Юристи зазначають, що бувають випадки, коли патрульні зупиняють авто за порушення, але не знаходять доказів і починають вимагати пройти перевірку на алкоголь. Вони можуть робити це так, щоб водій сам відмовився від тесту, що автоматично веде до штрафу за п’яне керування. У результаті навіть тверезі водії можуть втратити права.
Юристи радять у таких випадках звертатися до суду і оскаржувати дії поліції. Важливо звертати увагу навіть на дрібниці, як-от поведінка патрульних: чи представилися вони, пояснили причину зупинки, зачитали права. Часто записи з нагрудних камер поліцейських можуть показати, що вони просто хотіли скласти протокол за будь-яку ціну. Судді часто стають на бік водія і скасовують штрафи.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Власники автомобілів нерідко стикаються з тривожною ситуацією: після планової заміни моторної оливи двигун починає видавати…
В Україні зафіксовано випадки викрадення автомобілів з використанням незвичайного, але вкрай простого методу - звичайної…
Українським автомобілістам, які мають заборгованості за аліментами, слід терміново погасити борги, інакше вони ризикують позбутися…
В умовах постійного зростання цін на автомобільні витратні матеріали чимало власників позашляховиків і кросоверів шукають…
Багато власників сучасних автомобілів звикли користуватися брелоками для дистанційного відкриття дверей. При цьому багато хто…
Американське управління безпеки дорожнього руху (NHTSA) почало масштабну перевірку автомобілів Honda і Acura після хвилі…