Багато виробників авто заявляють, що оливу в механічній коробці передач не потрібно міняти протягом усього терміну служби авто. Це може здаватися зручним для власника, але чи дійсно це добре для самої коробки передач? Чи може олива насправді служити весь цей час без заміни?
Виробники автомобілів часто стверджують, що масло в механічній коробці передач (МКП) не потрібно міняти протягом усього терміну служби авто. Це один із способів зробити автомобілі привабливішими, знижуючи витрати на обслуговування. Така практика почалася ще в 1980-х роках, коли з’явилися якісні синтетичні масла, які довше зберігають свої властивості.
Чи може олива бути довічною
Олива може служити довго, особливо якщо вона якісна. В трансмісії умови роботи легші, ніж у двигуні: нижчі температури, відсутність сірчистих випарів, і менше деталей, що труться.
Але навіть така олива з часом старіє через контакт з повітрям, металами, нагріванням, і поступове зниження ефективності присадок. Хоча знос в механічній коробці передач невеликий, з роками та після тисяч кілометрів олива забруднюється і втрачає свою звичайну в’язкість.
Невже автовиробник обманює?
Не можна сказати, що автовиробник обманює. Олива, якою заправляють авто на заводі, добре працює протягом гарантійного терміну і навіть перших 150–200 тисяч кілометрів. Можливо, коробка передач не матиме серйозних проблем і після цього, адже не зовсім зрозуміло, що виробник має на увазі під “весь термін служби автомобіля”.
Проте точно можна сказати, що після пробігу в 100–200 тисяч кілометрів трансмісія зношується швидше, оскільки мастило втрачає свої захисні властивості.
Чи варто міняти оливу в «механіці»?
Якщо вашій машині більше 5–6 років і пробіг понад 200–300 тисяч кілометрів, краще замінити оливу. Це покращить роботу шестерень, підшипників і синхронізаторів, продовживши їхній термін служби.
Не можна сказати, що автовиробник вводить в оману. Олива, яку заливають на заводі, добре виконує свою функцію протягом гарантійного періоду і, можливо, до перших 150-200 тисяч кілометрів. Можливо, що коробка передач працюватиме без проблем і після цього пробігу, адже не зовсім зрозуміло, що виробник має на увазі під “весь термін служби автомобіля”.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…
Правила дорожнього руху часто змінюються, тому водіям важливо стежити за нововведеннями. Наприклад, у деяких країнах…