Протитуманні фари часто вмикають для покращення видимості. Але не всі українці знають, чи можна їх використовувати в інших випадках. Сайт Новини Pro пояснив, навіщо потрібні ці фари і чи можна отримати штраф за їхнє неправильне використання.
Навіщо потрібні протитуманні фари
Протитуманні фари, як випливає з їхньої назви, призначені для використання в тумані або при поганій видимості. Вони допомагають водієві краще бачити дорогу, знижуючи ризик аварій.
Зазвичай протитуманні фари розміщують близько до дороги, часто встановлюючи їх на бамперах автомобіля.
Протитуманні фари не встановлені на всіх автомобілях, і деякі сучасні моделі можуть обходитися без них. Але вони дуже корисні в тумані. Вони світять горизонтально, не засліплюючи інших водіїв.
Коли можна використовувати протитуманні фари
В Правилах дорожнього руху сказано, що передні протитуманні фари краще вмикати, коли видимість погана, наприклад, в туман, снігопад або сильний дощ. Їх можна використовувати не тільки вночі, але й вдень, коли видимість погана. Водії можуть вмикати протитуманні фари окремо або разом зі звичайними фарами.
Вночі протитуманні фари можна вмикати тільки разом з ближнім або дальнім світлом, оскільки самі по собі вони не забезпечать достатньої видимості. Також їх можна використовувати, коли ваш автомобіль стоїть на дорозі або узбіччі при поганій видимості, але при цьому потрібно вмикати ходові вогні або ближнє світло.
Задні протитуманні ліхтарі можна вмикати тільки при поганій видимості. Якщо їх використовувати в інший час, водієві загрожує штраф 510 грн. В Україні немає заборони на використання передніх протитуманних фар при хорошій видимості, але водіїв просять вмикати їх тільки коли це дійсно потрібно.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Купівля вживаного авто завжди несе ризики. Вік і пробіг часто використовують як показники надійності, але…
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…