Сьогодні за брудні номерні знаки на автомобілі можуть оштрафувати на 1190 гривень. Іноді все обмежується зупинкою поліції, але в інших випадках штрафу не уникнути. Щоб не платити несправедливі штрафи, важливо знати закони та вміти захищати свої права, радить “Дорожній адвокат”.
“Забрудненими номерами” вважаються ті, які настільки покриті брудом, снігом або іншими речовинами, що їх важко або неможливо прочитати. Важливо правильно розуміти це поняття, адже поліція може зловживати і штрафувати навіть за невеликий бруд.
Читайте також:
Названо найнадійніший кросовер у світі: думка експертів
Mazda показала новий дизайн свого популярного бюджетного кросовера
Згідно з Правилами дорожнього руху України (пункт 2.9.в), водіям заборонено їздити з номерами, які настільки забруднені, що їх неможливо розпізнати з відстані 20 метрів.
За порушення цього правила передбачено штраф у розмірі 1190 гривень відповідно до частини 1 статті 121-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Штраф накладається, якщо через бруд символи номерного знака не видно з відстані 20 метрів.
Штраф можна виписати тільки, якщо номери не видно з 20 метрів. Інспектор має особисто перевірити це у присутності водія. Він також повинен надати докази у вигляді фото чи відео, які підтверджують, що символи номерів не можна розпізнати з такої відстані.
Якщо бруд на номерах з’явився під час руху, і водій не знав про це, то це не вважається порушенням, і штраф не можна накласти. Водії мають на це наполягати, хоча інспектори іноді це ігнорують. Рекомендується, зупинившись, швидко очистити номери і запитати у поліцейського фото- або відеодокази порушення. Якщо таких доказів немає, то штрафувати не мають права.
Якщо водій отримав штраф, у нього є два варіанти: заплатити або оскаржити. Оскаржити штраф можна, якщо інспектор не може довести порушення або порушив процедуру. Важливо знати свої права і діяти відповідно, щоб уникнути несправедливих штрафів. Розуміння законів допоможе захистити себе і не платити за неправомірні штрафи за забруднені номери.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Поява нових дорожніх знаків завжди спочатку збиває з пантелику навіть досвідчених водіїв. Учасникам дорожнього руху…
Тема вікових обмежень для водіїв останнім часом стає все більш актуальною. Крім нижнього порога гранично…
Багато водіїв звикли заправлятися на АЗС на певну суму, щоб точніше розрахувати бюджет своїх витрат…
Двигун автомобіля, як і живий організм, попереджає про свою «хворобу» різного роду симптомами. Серед них…
Проїзд перехрестя - один із «найслизькіших» моментів на дорозі, коли достатньо одного невірного руху для…
Більшість автовиробників рекомендує міняти моторну оливу в двигуні кожні 10 000-15 000 кілометрів або раз…