Чи рятує повний привід від аквапланування: що потрібно знати водієві
В Україні багато водіїв вважають за краще купувати автомобілі з повним приводом, вважаючи, що таким чином вирішують цілу низку своїх проблем. Однак система AWD далеко не завжди здатна виручити, особливо, якщо йдеться про поїздку нестійкою поверхнею. Як пише SlashGear повнопривідний автомобіль не зможе врятувати вас від аквапланування.
Як відомо, це небезпечне явище виникає, коли тонкий шар води потрапляє між шинами і дорожнім покриттям, істотно знижуючи зчеплення. Це спричиняє втрату контролю над транспортним засобом на деякий час, чого достатньо, щоб потрапити в ДТП. Причому, проблема виникає незалежно від типу приводу.
Експерти підкреслюють, що в такій ситуації набагато більш значущими факторами є навички водіння, правильний вибір шин і прийняття обдуманих рішень за кермом. Навіть за наявності в автомобілі найпросунутіших систем контролю тяги і повнопривідної трансмісії ви не зможете компенсувати неправильні дії під час аквапланування.
Асоціація американських автомобілістів (AAA) радять водіям підтримувати під час дощу та одразу після нього помірну швидкість, а також дотримуватися безпечної дистанції для екстреного гальмування. А ось різкі повороти керма та інтенсивне гальмування здатні, навпаки, погіршити ситуацію. Щойно ви відчули, що машина почала ковзати на воді, варто взяти себе в руки і діяти холоднокровно. Уникайте різких рухів кермом або педаллю гальма і намагайтеся утримувати машину в стабільному положенні, радять експерти.
Важливо також уважно ставитися до стану шин. Рекомендується регулярно перевіряти глибину протектора, своєчасно проводити ротацію і балансування шин. Це важливо не тільки під час дощу, а й у нормальну погоду.
Повний привід відіграє важливу роль у підтримці максимального контролю над транспортним засобом, але без хороших шин із глибоким протектором забезпечити належний контакт із дорогою буде практично неможливо.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!