Промивання двигуна викликає багато питань у водіїв. Хоча багато хто чув про це, мало хто наважується це робити. Потрібно зрозуміти, чи дійсно промивка двигуна необхідна і що це за процес. Давайте розберемося, коли промивання може бути корисним, а коли його можна уникнути.
Промивка двигуна — це процес очищення масляної системи автомобіля від відкладень і забруднень, які накопичуються з часом. Це особливо важливо для автомобілів, що часто працюють у складних умовах або мають великий пробіг. Під час роботи двигуна в маслі можуть з’являтися дрібні частинки забруднень і залишки, які можуть засмічувати систему і погіршувати роботу двигуна.
Процедура проста: перед заміною оливи в двигун заливається спеціальна рідина для промивання. Вона розчиняє відкладення в двигуні. Після того як двигун попрацює з цією рідиною 10-15 хвилин, стару оливу зливають і заливають нову.
Як правильно проводити промивку?
Щоб правильно провести промивку двигуна, купіть спеціальну рідину для промивки, яка в Україні коштує від 50 до 130 гривень. Залийте рідину в двигун через масляну заливну горловину. Запустіть двигун і дайте йому попрацювати на холостому ходу 10-15 хвилин. За цей час рідина очистить двигун. Потім злийте старе масло, замініть масляний фільтр і залийте нове масло.
Не забувайте утилізувати відпрацьоване мастило та рідину відповідно до екологічних норм. В Україні їх можна здати в спеціалізовані сервісні центри або пункти прийому відходів.
Промивка двигуна не завжди потрібна, але є випадки, коли її варто зробити:
1. Якщо ви купили вживане авто, особливо дизельне, і не знаєте, як часто змінювалася олива, промивка допоможе прибрати накопичені забруднення.
2. Якщо ви затрималися з заміною оливи і пропустили регламентний термін, промивка очистить двигун від старих продуктів розкладання оливи.
Коли промивка не потрібна?
Промивка двигуна не потрібна, якщо ви регулярно обслуговуєте авто, використовуєте якісну оливу і не помічаєте проблем з двигуном. В такому випадку, промивку можна робити раз на кілька змін оливи, приблизно кожні 2-3 рази.
Щодо небезпек промивки, є думка, що вона може шкодити, особливо старим авто. Сильні розчинники можуть зняти не тільки забруднення, але й захисний шар на старих деталях, що може призвести до швидшого зносу. Проте, сучасні промивні рідини розроблені так, щоб зменшити ці ризики.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…
Правила дорожнього руху часто змінюються, тому водіям важливо стежити за нововведеннями. Наприклад, у деяких країнах…