В Україні водіям заборонено керувати автомобілем, якщо вони під впливом алкоголю або наркотиків. За таке порушення можна отримати штраф у 17 000 гривень і позбутися прав на рік. Але не всі знають, що до заборонених речовин також входять деякі ліки, які можуть вплинути на здатність водити.
Керувати автомобілем потрібно зосереджено, швидко реагуючи на ситуації. Багато ліків, які можна купити з рецептом або без, можуть вплинути на вашу здатність безпечно водити. Деякі з них викликають сонливість, запаморочення, проблеми зі зором і уповільнюють реакцію.
Водіям не рекомендується вживати антигістамінні препарати для лікування алергії, оскільки вони можуть викликати сонливість, втому, запаморочення і сповільнення реакцій. Так само небезпечні снодійні та антидепресанти. Дивно, але навіть деякі бронхолітики, інгаляційні стероїди та сильні знеболювальні можуть бути небезпечними для водіїв, оскільки вони також можуть викликати сонливість.
Список медикаментів, які можуть вплинути на сприйняття і психомоторні функції, є досить великим. Найкраща порада для водіїв, які приймають ліки, завжди залишається незмінною: уважно читайте інструкцію та проконсультуйтеся з лікарем.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…
Розкішні німецькі кросовери поєднують стиль, передові технології, високу якість і потужність. Однак їхня ціна часто…
Зима приносить водіям чимало клопоту, особливо під час сильних морозів. Одна з найпоширеніших проблем —…
Розкішні автомобілі часто коштують дуже дорого, але їхня ціна може різко знижуватися після покупки. Уже…