Коли перевірки не уникнути: п’ять ознак нетверезого водія
Останніми роками Патрульна поліція в Україні стала активніше виявляти нетверезих водіїв за кермом, у зв’язку з чим уникнути покарання за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння стало набагато складніше. Досвідчений патрульний у коментарі «SUV News», розповів, за якими непрямими ознаками його колеги визначають, що автомобіліст вживав спиртне.
Насамперед інспектор наголосив, що жодного секрету в патрульних тут немає. Нормативи і вимоги до перевірки водіїв на предмет наявності алкогольного сп’яніння описано в спільному наказі МВС і МОЗ № 1452/735. З нього випливає, що поліцейські можуть ініціювати перевірку водія на алкотестері за наявності однієї з таких ознак:
- Характерний запах із порожнини рота. Будь-які спроби замаскувати перегар жувальною гумкою або освіжувачами приречені на провал. Ба більше, запах жуйки, м’ятної цукерки, цибулі або часнику викликає ще більше запитань у патрульних. Нерідко співробітники поліції під час спілкування з водієм навмисно нахиляються до нього, щоб краще рознюхати його.
- Порушення мови і поведінки (поведінка, що не відповідає обстановці). П’яний водій може говорити помітно повільніше, ніж зазвичай, або, навпаки, занадто швидко і плутано. Характерна також неприродна емоційність – занадто піднесений настрій або необґрунтована агресивність.
- Блиск в очах і розширені зіниці. Навіть невелика кількість алкоголю викликає фізіологічні зміни, які досвідчений інспектор здатен помітити з першого погляду.
- Тремтіння рук, порушення координації. Навіть у легкій стадії сп’яніння у людей можуть бути проблеми зі стійкістю. Можливі похитування і нездатність сконцентруватися на конкретних речах і предметах
- Різка зміна кольору шкірного покриву. Хоча ці симптоми можуть мати й інші пояснення (підвищений артеріальний тиск, короткозорість), у комбінації з іншими ознаками вони підтверджують вживання алкоголю.
Патрульний звертає увагу водіїв, що навіть мінімальна кількість спиртного суттєво знижує швидкість реакції та погіршує координацію. Тому важливо не сідати за кермо після застілля насамперед тому, що тим самим ви наражаєте на небезпеку себе та інших учасників дорожнього руху, а не через ризик втратити права чи отримати штраф.
«Права ви можете повернути через рік, а життя і здоров’я – вже ніколи», – резюмує інспектор.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!