Звичайним водіям не дозволено паркувати свої автомобілі на місцях, призначених для людей з інвалідністю або тих, хто їх доглядає. Однак наявність знака із зображенням інвалідного візка не завжди означає, що там заборонено паркування. Поліцейський пояснив, в яких випадках можна залишати машину на таких місцях.
Згідно зі статтею 152 Кодексу України, якщо водій паркується на місцях для людей з інвалідністю або тих, хто їх возить, і не має документів, які підтверджують інвалідність, йому можуть виписати штраф від 1020 до 1700 гривень. Це досить велика сума, і таке порушення може мати серйозні наслідки.
Спеціальні місця для паркування людей з інвалідністю мають бути позначені знаками або розміткою. Якщо знаків чи розмітки немає, то відповідальність за це несе той, хто займається паркувальними майданчиками, і штраф для них також від 1020 до 1700 гривень.
Якщо на дорозі є розмітка, але немає дорожнього знака, ситуація ускладнюється. Це може означати два варіанти: або місцева влада скасувала парковку для інвалідів, але не змила розмітку, тоді паркуватися можуть всі водії, або знак пошкоджений чи замінюється, і в такому разі водій може отримати штраф за неправильне паркування.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Кожен автомобіль має свій ресурс, на який впливає не тільки пробіг та вік, але й…
Іноді власникам дизельних автомобілів може здатися, що вихлопні гази їхнього транспортного засобу мають дивний солодкуватий…
Японський автобренд Honda славиться надійністю своїх моделей, проте нерідко може похизуватися й ефектним дизайном. Експерти…
Нажаль пошкодження кузова автомобілю є поширеним явищем в Україні. Кожне друге вживане авто віком більше…
Багатьом може здатися чудовою ідея подорожі на автомобілі разом із сім'єю, проте це так лише…
Житель Львова проїхав на своєму кросовері Mitsubishi Pajero Wagon 2007 року випуску понад 1 000…