Механік попередив про популярну аферу під час продажу авто: як її вирахувати
Переважна більшість автомобілістів в Україні купують свої транспортні засоби на вторинному ринку. Незважаючи на очевидні переваги, цей спосіб має свої недоліки, включно з ризиком шахрайства. Недобросовісні продавці часто приховують несправності старих автомобілів, про наявність яких покупець часто дізнається вже після оформлення угоди. Досвідчений американський механік і автоблогер Скотті Кілмер розповів про один такий трюк, пише Express.
Підступний трюк з індикатором Check Engine
Як відомо, сигнальна лампа “Check Engine” може попереджати водія про найрізноманітніші проблеми – від незакритого люка бензобака до серйозної несправності двигуна. Недобросовісні продавці навмисно відключають цей індикатор, щоб приховати неполадки від потенційних покупців.
“Аферисти використовують спеціальні пристрої, які тимчасово скидають коди помилок у системі діагностики автомобіля“, – пояснює Кілмер. “Після такої “обробки” індикатор не спалахує під час огляду машини, створюючи хибне враження справності силового агрегату“.
Механік попереджає, що насправді це ніяк не розв’язує проблему, і індикатор знову починає з’являтися за кілька днів або тижнів після купівлі. Новий же власник зіткнеться з несподіваною необхідністю дорогого ремонту.
Як захистити себе від обману
Скотті пропонує на вибір два вірних способи виявити обман. Перший полягає у використанні автомобільного сканера OBD для повної діагностики електронних систем перед покупкою. Цей девайс дає змогу дізнатися все про приховані помилки в пам’яті автомобіля.
Другий метод доступніший і не потребує використання спеціальних пристроїв. За словами Кілмера, досить просто звернути увагу на приладову панель під час запуску двигуна автомобіля. На ній у цей момент мають короткочасно загорітися всі індикатори – це нормальний процес самодіагностики. Однак у разі, якщо лампа Check Engine не загоряється, то ви, ймовірно, маєте справу з обманом.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!