Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні діє воєнний стан, а також проводиться активна мобілізація. Це може стосуватися й водіїв, тому важливо знати, де і кому можуть вручити повістку. Законодавство України щодо військового призову майже не змінилося, і точних правил щодо місця вручення повістки немає.
Повістки можуть вручати лише уповноважені особи, як-от співробітники Територіальних Центрів Комплектування (ТЦК), і тільки якщо ці повістки підписані керівником центру та містять усі анкетні дані призовника. Тож водіям мають вручати вже заповнені повістки, а не складати їх на місці. Це стосується законності процедури.
Варто зазначити, що повістки водіям можуть вручатися разом із поліцією, яка має право зупиняти транспортні засоби на блокпостах або інших контрольних пунктах. Однак це можливе тільки тоді, коли поліцейські мають законні підстави для зупинки, зазначені в законі. Працівники ТЦК, у свою чергу, підкреслюють, що вони не мають права самостійно зупиняти автомобілі.
Військовослужбовці можуть вручити повістку водієві після перевірки на блокпосту або стоянці, але це законно лише в тому випадку, якщо повістка вже заповнена на конкретне ім’я. Іноді водій показує свої документи поліцейському, і той передає інформацію співробітникам ТЦК. У такому разі водій може відмовитися від передачі своїх особистих даних, оскільки це порушує Закон України «Про захист персональних даних». Порушення цих правил може призвести до штрафу або навіть кримінальної відповідальності.
Юристи радять водіям бути відповідальними, дотримуватися правил, готуватися до можливих ситуацій, пов’язаних із мобілізацією, та уникати конфліктів з представниками ТЦК і поліції, якщо вони діють згідно з законом.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…
Правила дорожнього руху часто змінюються, тому водіям важливо стежити за нововведеннями. Наприклад, у деяких країнах…