Моторист пояснив, як довго двигун може працювати на холостому ходу

Міські умови з великою кількістю автомобілів можуть погіршувати стан вашого авто. У пробках і під час довгих зупинок на світлофорах двигун працює на холостому ходу. Досвідчені водії вважають, що це може спричинити серйозні поломки.

Портал ampercar.com дізнався у механіка з автосервісу, що двигун може працювати на холостому ходу без шкоди для себе. Холостий хід — це коли автомобіль стоїть на місці, а двигун працює. Про це багато сперечаються: одні вважають, що такий режим швидше зношує двигун, а інші мають протилежну думку.

Основна проблема з роботою двигуна на холостому ходу полягає в тому, що на низьких оборотах поршні можуть не отримувати достатнього змащення, особливо в сучасних двигунах. Це може призвести до зношування деталей і появи задир на циліндрах, що збільшує ймовірність потреби в дорогому ремонті.

Це всього лише міф. Інженери, створюючи двигуни, враховують навантаження і умови міського руху. Навіть коли двигун працює на холостому ходу, масляний насос підтримує необхідний тиск і змащує всі частини. У деяких випадках холостий хід може бути одним із найменш небезпечних режимів для двигуна, оскільки на деталі впливає менше навантаження. Проте, щоб двигун працював правильно, важливо дотримуватися графіка технічного обслуговування.

У сучасних автомобілях об’єм картера зазвичай невеликий, і вихлопна труба знаходиться поруч, що підвищує температуру моторного масла. Тому важливо частіше змінювати масло, зосереджуючи увагу не лише на пробігу, а й на часі роботи двигуна. У цьому випадку тривала робота на холостому ходу не викликатиме проблем з двигуном.

Сучасні синтетичні оливи зберігають свої властивості приблизно 250-300 мотогодин, що дорівнює близько 9000 км при середній міській швидкості 30 км/год. Однак якщо ви проводите в пробках по дві години щодня, краще змінювати масло після 7000-8000 км замість 15 000 км, як вказано в сервісній книжці. Таку практику часто використовують таксисти, чий пробіг може сягати до 500 000 км. Дотримуючись цих рекомендацій, ви значно продовжите термін служби вашого двигуна.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також