Мова дороги: навіщо водії кліпають фарами і стоп-сигналами

За понад 100 років масового водіння автомобілів водії в Україні виробили свою мову, яка дає їм змогу ефективно комунікувати між собою на відстані, обмінюючись претензіями, подяками, знаками поваги або навіть погрозами. Автоінструктор розкрив «SUV News» кілька поширених прийомів спілкування, які використовують автомобілісти зі стажем.

Стоп-сигнали як прохання про дистанцію

Досить часто можна побачити на українських дорогах, як в одного з автомобілів блимають стоп-сигнали без фактичного уповільнення. Новачкові може здатися, що в машини якісь неполадки, але насправді це спеціальний жест, яким водій просить збільшити дистанцію того, хто до нього надто щільно притискається ззаду. Для цього достатньо кілька разів легко натиснути на педаль гальма.

Інші важливі сигнали на дорозі

Також інструктор звернув увагу на низку інших поширених способів комунікації:

  • Моргання аварійкою (триразове): знак подяки за поступливу дорогу або вибачення за ненавмисне створення перешкоди
  • Моргання фарами зустрічному транспорту: застосовується як попередження про наближення до посту поліції, перешкоди або місця ДТП
  • Жест рукою з опущеним донизу великим пальцем: говорить про спущене колесо у вашого авто
  • Кулак із великим пальцем між вказівним і середнім (дуля): попереджає про застряглий камінь у колесі, зазвичай стосується водіїв вантажівок.

Інструктор зазначив, що це далеко не всі жести і сигнали, які використовують водії на українських дорогах. Здебільшого вони інтуїтивно зрозумілі та не потребують специфічних знань. Водночас водіям рекомендується проявляти пильність, стежачи не тільки за навколишнім оточенням, а й за поведінкою «сусідів» у дорожньому потоці.

Раніше ми писали, навіщо патрульні залишають відкритим багажник службового авто. Також експерти пояснили, що означає для водіїв білий рушник на дзеркалі авто.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також