Навряд чи знайдеться автомобіліст, який бодай раз не чув про те, що деякі водії радять додавати ацетон до бензину. На перший погляд, така рекомендація виглядає досить дивно, але за нею криється низка питань. Чому ж деякі автовласники “годують” свої машини розчинником? Які переваги нібито дає ацетон для автомобіля? І чи не зашкодить це конструкції транспортного засобу?
Ацетон — це рідина, яка уже давно зайняла своє місце в різних сферах промисловості та побуту. Він використовується як органічний розчинник, а також у виробництві лаків, клеїв, ліків і навіть вибухових речовин. Іншими словами, список застосувань ацетону вельми широкий, і він став важливим матеріалом для багатьох галузей.
Автомобілісти знайшли нове призначення для ацетону — як домішка до пального, насамперед бензину. Чому? По-перше, ацетон добре горить, а по-друге, він чудово змішується з бензином, утворюючи однорідну суміш. Основна мета використання ацетону — очищення складових двигуна, зокрема форсунок. Існує думка, що ацетон ефективно очищає паливну систему, видаляючи небажані вуглецеві відкладення.
Деякі автовласники вважають, що ацетон підвищує октанове число пального. І так, це дійсно правда. Чистий ацетон має октанове число близько 108. Якщо до 60 літрів бензину 92-ї марки додати 1,5 літра ацетону, октанове число підвищиться на 0,3-0,5 пунктів. Проте, на практиці більшість водіїв використовує лише 100-250 мл ацетону на таку ж кількість бензину. У такому випадку, ця “прибавка” може бути майже непомітною.
Також часто згадують, що ацетон може позбавити автомобіль від вологи та повітря в паливній системі. Однак, перше твердження не відповідає дійсності, оскільки позбавитися води з бака можна лише внаслідок просушки. А от друге — під великим питанням. Втім, це не заважає деяким водіям роками додавати ацетон до баку як профілактичний засіб.
Читайте також: Шість фраз, які краще водіям не говорити співробітникам ТЦК на блокпосту
Якщо додавати ацетон у невеликих кількостях (до 250 мл), шкоди не буде, адже він добре згорить, попри сумнівну ефективність. Більше того, в сучасних виробничих присадках ацетон також може бути одним із інгредієнтів. Проте варто відзначити, що ацетон є досить агресивним реагентом, тож фахівці не рекомендують використовувати його у новітніх автівках, які нараховують 10-15 років.
Зловживання ацетоном може призвести до псування неметалічних елементів паливної системи, а також може спричинити глушіння двигуна, якщо сміття з бака під його впливом почне рухатися по паливним магістралям.
Отже, рішення про використання ацетону в бензині має чимало нюансів. Завжди краще перевірити всі плюси і мінуси. Ваш автомобіль стане довговічнішим, якщо ви будете дбати про його технічний стан, а не покладатися на сумнівні поради.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
У Києві помітили новий електрокросовер Zeekr 7X з запасом ходу 705 км. Ціна від 33…
Skoda презентувала тизер оновленого Enyaq 2025, демонструючи нову дизайнерську концепцію Modern Solid та екоматеріали в…
Чорні точки на лобовому склі автомобіля не лише естетичні, а й захищають герметик від ультрафіолету…
Автозапуск може знизити вартість авто на вторинному ринку, адже відлякує покупців та ускладнює продаж дорогих…
Поліція попереджає: не залишайте номер телефону під лобовим склом авто. Це загрожує шахрайством та викраденням.…
Дізнайтеся про дорожній знак 277.1, який забороняє обгін двоколісних транспортних засобів, та відповідні штрафи. Безпека…