Не беріть слухавку: що загрожує водієві за відповідь на дзвінок за кермом автомобіля
Як відомо, ПДР України забороняють розмову по телефону за кермом, проте цей вид порушення залишається одним з найпоширеніших в країні. Нерідко у водіїв виникає спокуса просто відповісти на вхідний дзвінок, що також заборонено, якщо для цього потрібно взяти пристрій зв’язку в руки. Що ж загрожує автомобілісту за такий проступок? Видання «SUV News» розібралося в цьому питанні.
Що говорить закон
Пункт 2.9д Правил дорожнього руху України гласить, що керування транспортним засобом з одночасним використанням мобільного телефону, якщо водій при цьому тримає пристрій у руці, категорично заборонено. Важливо розуміти, що заборона стосується не тільки телефонних розмов, але й інших маніпуляцій з гаджетом: відправлення повідомлень, серфінг в інтернеті, використання додатків.
При русі на великій швидкості навіть найменше відволікання від дорожньої ситуації може стати фатальним. Дослідження підтверджують, що достатньо подивитися на екран смартфона на частки секунди, щоб спровокувати ДТП.
Розмір штрафів у 2025 році
Використання телефону за кермом автомобіля карається відповідно до статті 122 КУпАП. Порушникам за звичайних обставин загрожує 510 гривень штрафу. Однак у разі, якщо дії водія спровокували аварійну ситуацію, змусили інших учасників руху різко змінити швидкість або траєкторію руху, то розмір стягнення може скласти вже 1445 гривень, а самого керманича за це можуть позбавити водійських прав на строк до одного року.
Безпечні альтернативи
Важливо розуміти, що закон не забороняє водіям користуватися телефоном за кермом зовсім. Якщо ви використовуєте гучний зв’язок, голосове управління або пристрої hands-free, то не порушуєте ПДР і, відповідно, не ризикуєте отримати штраф.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!