Не погоджуйтеся на ці вимоги поліції, якщо не хочете проблем: порада юриста
Багато українських водіїв панічно бояться зустрічі з поліцією і за першого ж контакту з патрульними дотримуються всіх вказівок інспектора. При цьому нерідко вимоги правоохоронців можуть бути безпідставними і незаконними. Досвідчений адвокат у коментарі «SUV News» назвав три такі ситуації, коли автомобілістам слід ігнорувати заклики поліцейських.
Пропозиція вирішити проблему «без протоколу»
Водій має розуміти, що будь-яка така ситуація може бути провокацією і потенційно загрожує йому кримінальним переслідуванням. Дача хабара поліцейському – це злочин, передбачений ст.369 КК України. Покарання – штраф до 68 000 гривень або тюремне ув’язнення на строк до чотирьох років. Якщо поліцейський просить хабар, краще наполягти на офіційному оформленні документів.
Жоден штраф і навіть позбавлення прав не варті судимості. У разі здирництва і погроз з боку інспектора, юрист рекомендує записувати ваше спілкування на камеру і в крайньому разі повідомити про те, що трапилося, на гарячу лінію Нацполіції або за номером «102».
Перевірка на алкоголь на місці зупинки
Існує думка, що відмовлятися від перевірки на «Драгері» не можна, тому що поліція в такому разі зможе скласти на водія протокол за відмову від огляду, що призведе до великого штрафу і позбавлення прав. Насправді небажання автомобіліста проходити тестування на місці не може бути підставою для подібних заходів, особливо, якщо інспектор порушує встановлені процедури: приносить уже ввімкнений прилад або використовує неодноразовий мундштук.
Адвокат підкреслює, що водій може вимагати проведення незалежного обстеження в медустанові. Якщо ж він не стане проходити його, то це вже дійсно може кваліфікуватися як відмова від огляду.
Участь як свідка або понятого
Слід ретельно зважити наслідки перед тим, як погодитися виступити свідком у справі іншого автомобіліста. Адвокат нагадує, що як тільки ви підпишете відповідні документи, то отримаєте певний процесуальний статус, який покладе на вас конкретні обов’язки. Зокрема вам доведеться з’являтися на виклики слідчого або судді. Нерідко при цьому такі процеси затягуються на роки і переносяться в інші міста та регіони, що не звільняє учасників від явки.
Тому юристи переважно радять водіям ігнорувати заклики поліції засвідчити ті чи інші факти. Тим паче, що це право, а не обов’язок громадянина.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!