Categories: Статті

Незаконно штрафують і позбавляють прав: як поліція підтасовує результати алкотестера

Водіння в нетверезому вигляді в Україні є одним із найгрубіших порушень ПДР, за яке передбачено суворе покарання аж до позбавлення водійських прав на строк до 10 років. За першого ж випадку водієві загрожує штраф у 17 000 гривень і відсторонення від керування авто на рік. Причому, як показує практика, притягнути до відповідальності можуть навіть абсолютно тверезих водіїв. Юристи розповіли «SUV News» про один такий трюк патрульних.

Як відомо, інспектори, які працюють на дорозі, звітують про свою роботу вищому начальству з розрахунку кількості складених протоколів. Від цих показників безпосередньо залежить їхній оклад і просування по службі. Якщо поліцейські занадто рідко виявляють порушення ПДР, то це тягне за собою негативні наслідки, включно зі зниженням зарплати або доганою.

У випадку зі ст. 130 КУпАП (Водіння в нетверезому вигляді) у поліції є окрема графа, за нею має бути конкретна кількість протоколів для кожного підрозділу. Тому в разі нестачі показників недобросовісні інспектори іноді вдаються до різного роду підтасовувань і маніпуляцій. Крім того, ризик втратити права та отримати величезний штраф може бути підставою для вимагання з водія хабара.

Юристи попереджають, що деякі поліцейські підігрівають або навпаки охолоджують прилад Drager, який має власний температурний діапазон коректної роботи. Іноді на тестер надягають «підставний» мундштук зі слідами спирту або неправильно калібрують. Час від часу патрульні попадаються на використанні «підставного» алкотестера, який завжди показує потрібний результат і використовується замість штатного.

Щоб не стати жертвою подібних маніпуляцій, слід запитувати в поліцейських сертифікат відповідності та документи про тестування пристрою перед перевіркою. Також потрібно вимагати, щоб мундштук на тестер надягали свіжий, розпаковуючи його у вашій присутності.

Якщо прилад все одно показує перевищення ліміту, то не обов’язково погоджуватися з результатами тестування. Особливо, якщо ви не пили алкоголь. Потрібно вимагати проведення обстеження в медустанові та проведення лабораторних аналізів. Тільки вони мають вирішальне значення при визначенні ступеня сп’яніння водія та притягнення його до відповідальності. Поліція не має права відмовити вам у такій вимозі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Артем Панченко

Recent Posts

Тривожний сигнал: навіщо патрульні залишають відкритим багажник службового авто

Іноді на дорозі можна побачити поліцейське авто, яке припарковане на узбіччі з відкритим багажником. Якщо…

4 хвилини ago

Четверта педаль в автомобілі: навіщо вона і де її можна знайти

Сучасні автомобілі з АКПП мають по дві педалі - газ і гальмо, щоб максимізувати комфорт…

4 години ago

Три кросовери, які «переживуть» своїх власників: рейтинг надійних моделей

Сьогодні надійність автомобілів дедалі частіше відводиться виробниками на другий план, оскільки чимало автолюбителів не прагнуть…

6 години ago

Автоіндустрія РФ доживає останні дні: застарілий брухт Lada не купують вже навіть росіяни

Російський авторинок переживає третій великий обвал за останні 10 років, пише Motor1 з посиланням на…

9 години ago

З 1 травня в бензин почнуть підмішувати біоетанол: що потрібно знати водіям

З 1 травня 2025 року в Україні набуває чинності вимога до АЗС щодо обов'язкового додавання…

12 години ago

Патрульний назвав шість небезпечних автоаксесуарів: краще позбудьтеся їх

Кожен автомобіліст намагається «підігнати» своє водійське місце під себе, зробивши поїздку максимально комфортною і приємною.…

15 години ago