Categories: Статті

Обов’язковий поліс автострахування: що це таке і чому він важливий для кожного власника автомобіля?

ОСЦПВ, відоме також як автоцивілка, є обов’язковим видом страхування для всіх власників транспортних засобів. Поліс покриває шкоду, завдану третім особам внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, в якій страхувальник (або інша особа за кермом застрахованого авто) є винуватцем. Це означає, що ваша страхова компанія виплачує компенсацію потерпілим за:

  • пошкоджене майно (в цьому випадку — ремонт автомобіля);
  • лікування водія та пасажирів.

Чому без автоцивілки заборонено сідати за кермо?

В Україні дія автоцивілки регламентується Законом «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» — без поліса водії взагалі не мають права сідати за кермо. За невиконання цього правила передбачений штраф від 425 грн. Також у разі аварії саме винуватця суд зобов’язує самостійно оплатити збитки постраждалих, без втручання СК.

Але поліс важливий не лише через його примусовий характер. Він захищає як вас, так і інших учасників дорожнього руху від фінансових втрат у непередбачуваних ситуаціях. Навіть маленька аварія призводить до серйозних матеріальних витрат, і ОСЦПВ допомагає уникнути цього.

Крім того, страховка сприяє зниженню конфліктів між учасниками ДТП, оскільки відшкодування виплачується через страхову компанію.

Які ліміти відповідальності за ОСЦПВ у 2024 році

В Україні встановлено обмеження щодо відшкодування збитків за ОСЦПВ, які можуть бути спричинені третім особам внаслідок ДТП. На сьогодні базовий ліміт відповідальності по майну сягає 160 000 грн, а по життю і здоров’ю — 320 000 грн на одну особу. Останній раз суми підіймались у 2022 році через зростання цін на деталі та комплектуючі для ТЗ.

Лімітів може бути недостатньо для повного відшкодування всіх збитків у складних та серйозних форс-мажорах. Страхові компанії пропонують розширити їх до 1 млн грн за допомогою додаткової страховки — ДЦВ. Особливість ДЦВ полягає в тому, що це є окремий договір, який не залежить від основного покриття, але без нього не працює.

Оформлення автоцивілки онлайн

Оформлення автоцивілки в онлайн-режимі — це сучасний та ефективний спосіб застрахувати свою відповідальність. Електронне ОСЦПВ має таку ж саму юридичну силу, як і паперовий бланк, але спосіб оформлення страховки зручніший, а ціна вигідніша.

Виділимо головні переваги онлайн-страхування:

  1. Можливість порівняти тарифи та опції різних страховиків. Водій не прив’язаний до однієї страхової компанії, а може вивчати ринок на незалежних страхових агрегаторах. Це дає можливість вибрати кращий варіант програми за ціною та опціями.
  2. Зручність у використанні поліса. Електрону страховку неможливо загубити, оскільки вона завжди знаходиться у телефоні. У разі необхідності автомобіліст зможе легко знайти номер телефона страховика та зареєструвати подію.
  3. Економічність. Оформлення договору проходить без втручання страхового агента, який заповнює бланк замість клієнта та друкую поліс. Це дозволяє зекономити 10% на комісії, яка вже включена у вартість паперової страховки.

Використання бонусів та знижок. Дуже часто страхові сервіси надають знижки чи влаштовують розпродажі. Клієнти можуть відстежувати подібні ініціативи та користатися пропозиціями. Автострахування можна оформити до 3 місяців наперед. Тож ви можете не чекати, коли закінчиться термін дії існуючого договору, а придбати новий по зниженому прайсу.

Олександр Успішний

Recent Posts

Що важливіше при виборі вживаного авто: вік чи пробіг

Купівля вживаного авто завжди несе ризики. Вік і пробіг часто використовують як показники надійності, але…

41 хвилина ago

Чи можуть працівники ТЦК позбавляти водіїв права керувати авто

Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…

10 години ago

Чому бензин використовують у малих автомобілях, а дизель — у великих

Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…

13 години ago

Чому спускають шини: три неочевидні причини

Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…

21 годину ago

Як зрозуміти, що двигун скоро вийде з ладу: 5 основних ознак

Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…

21 годину ago

Штрафи для українських водіїв у Польщі: 500 грн за довгий прогрів і до 30 000 грн за засніжене авто

З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…

22 години ago