Categories: Статті

Оштрафують чи кинуть за ґрати: які слова водіям забороняється говорити поліції

Багато водіїв в Україні не задоволені спілкуванням з патрульними, які їх зупиняють. Це часто пов’язано з тим, що вони бояться отримати штраф за порушення Правил дорожнього руху. Також водіїв обурює некоректна поведінка деяких поліцейських, які можуть намагатися скласти протокол навіть без підстав.

Водія можуть покарати за такі порушення, як проїзд на червоне світло, неслухняння знаків або розмітки та перевищення швидкості. Однак важливо пам’ятати, що неприпустимі висловлювання під час спілкування з інспектором можуть призвести до штрафу або навіть арешту. “Твоя МАШИНА” досліджувала такі випадки, які можуть бути невідомі деяким водіям.

1. Нецензурна лайка, образа поліцейського

За непристойні висловлення, образливість та показ поганого ставлення до поліцейських, інших водіїв та учасників дорожнього руху, особливо якщо це виявляється агресивно, може бути нараховано штраф до 119 гривень або арешт до 15 діб за статтею 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

2. Пропозиція хабара

За пропозицію хабара поліцейському, водія можуть притягнути до кримінальної відповідальності за статтею 369 Кримінального кодексу України. За це порушення може бути встановлено ув’язнення на строк до чотирьох років, а у разі повторення – до шести років.

3. Відмова пред’явити документи

Якщо водій відмовляється пред’явити документи, такі як посвідчення водія, техпаспорт або поліс, йому може бути нарахований штраф у розмірі 850 гривень за частину 1 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Але це можливо лише у випадку, якщо поліцейський має достатні підстави для зупинки авто та пред’явлення доказів правопорушення.

4. Злісна непокора законній вимозі співробітника поліції

Якщо ви відмовляєтеся виконати законні вимоги поліцейського, то можна отримати штраф або арешт. Однак важливо, щоб вимоги були законними.

5. Відмова від огляду на стан сп’яніння

Відмова пройти тест на сп’яніння може мати серйозні наслідки. Якщо відповісти “ні” на запит на тестування на алкоголь, це може призвести до штрафу від 17 тисяч гривень та втрати прав на рік. При повторній відмові штраф збільшиться до 34 тисяч гривень, а права будуть позбавлені на 3 роки, можливо навіть з конфіскацією автомобіля. За третю відмову може бути накладено штраф у розмірі 51 тисячі гривень, позбавлення прав на 10 років, конфіскація автомобіля або 15 діб арешту згідно зі статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

6. Погроза фізичною розправою

Якщо водій погрожує фізичною розправою на адресу патрульного через його роботу, це може призвести до ув’язнення до 3 років за законом.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

Названо ТОП-5 нових технологій для автомобілів у 2024 році

Автомобільні технології продовжують прогресувати, поліпшуючи безпеку, комфорт і ефективність. На 2024 рік портал Bibliotech зробив…

1 годину ago

На чому їздить Віталій Кім: недорогий Mercedes і розкішний Volkswagen

За останні роки голова Миколаївської обласної адміністрації, Віталій Кім, став відомим на всю Україну, хоча…

2 години ago

Немає адвоката – немає штрафу: водіям назвали поширену помилку поліції

Українські водії часто отримують штрафи за порушення правил дорожнього руху. Інколи поліцейські виписують штрафи з…

3 години ago

Із запасом ходу 1400 км: Chery презентувала недорогий позашляховик

Chery представила новий гібридний кросовер Fulwin T10. Він буде доступний для покупки у Китаї з…

3 години ago

Коли слід міняти розхідники в авто: правило “10-30-60” для запам’ятовування

З часом потрібно частіше перевіряти машину. Це важливо, щоб вона працювала надійно і тривалий час.…

4 години ago

Штраф 40 000 гривень навіть тверезому: кому заборонено сідати за кермо в Україні

Багатьом водіям в Україні здається, що адміністративні штрафи за порушення ПДР надто малі, тому вони…

4 години ago