Перегрів двигуна: що можна робити, а що категорично заборонено
Одна з найбільш неприємних ситуацій для водія — це перегрів двигуна. Якщо ви помітили пар, що йде з-під капота, ймовірно, антифриз закипів і не може охолоджувати двигун. Експерти порталу 130.cm пояснюють, що робити і чого не варто робити в такій ситуації.
Перегрів двигуна може бути викликаний кількома проблемами: недостатньою кількістю антифризу, забрудненим радіатором, несправним термостатом, поломкою насоса або вентилятора охолодження, розгерметизацією системи охолодження або її поганою ефективністю.
В залежності від причини перегріву двигуна, є різні способи дій. Один з найпростіших способів перевірки, що робити при перегріві, — увімкнути обігрівач салону на повну потужність. Він є частиною системи охолодження і допомагає забрати зайве тепло від двигуна.
Якщо температура двигуна підвищується, а при увімкненому обігріву з вентиляції виходить холодне повітря, це означає, що антифризу в системі недостатньо або його взагалі немає. У такій ситуації зупиніть машину і вимкніть двигун. Почекайте 15-20 хвилин, потім відкрийте капот і долийте антифриз. Після цього якомога швидше зверніться до механіка, щоб перевірити, чи немає витоків антифризу.
Якщо з вентиляції йде гаряче повітря, це означає, що антифриз в системі є. У такому випадку варто продовжувати їхати на невеликих обертах. Але якщо попереду довгий підйом, краще зупинитися, дати двигуну охолонути і обережно відкрити капот, не вимикаючи обігрів салону.
Що не можна робити в разі перегріву двигуна
Не можна відкривати кришку радіатора, коли антифриз закипає, бо гаряча рідина може виплеснутися і обпекти вас. Не слід також лити холодну воду на перегрітий двигун, оскільки різкий перепад температур може його пошкодити. Так само не варто додавати антифриз або воду в гарячий двигун.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!