Categories: Статті

Поліцейський пояснив, що робити, якщо винуватець ДТП зник з місця події

ДТП – неприємність, в яку може потрапити кожен автомобіліст, незалежно від його досвіду і навичок водіння. При цьому нерідкі ситуації, коли винуватці події ховаються з місця подій, щоб уникнути відповідальності. Багато водіїв у такій ситуації губляться, оскільки просто не знають, що робити. Досвідчений патрульний пояснив «SUV News» алгоритм дій, якщо винуватець ДТП втік.

Що робити, якщо винуватець збирається тікати?
Насамперед поліцейський зазначив, що важливо встигнути ідентифікувати машину порушника – запам’ятати або зафіксувати марку, модель, номерні знаки та інші відмінні риси. Також важливо звернути увагу на самого водія – його зовнішність і особливі прикмети. Ідеально, якщо в авто встановлений відеореєстратор і він все це зафіксував на відео. Запис із камери потрібно буде передати поліції для розшуку порушника.

Як діяти після?
Що стосується безпосередньо ваших дій, то в жодному разі не варто змінювати положення автомобіля. Слід увімкнути аварійну сигналізацію, заглушити двигун і встановити знак аварійної зупинки, щоб попередити інших учасників руху про небезпеку. Після цього треба повідомити про ДТП у поліцію, швидку допомогу (за наявності постраждалих) і страхову компанію, зайнявшись до приїзду патрульних наданням допомоги постраждалим і пошуком очевидців.

Як отримати компенсацію?
Якщо винуватець ДТП втік з місця аварії, отримати компенсацію збитку постраждала сторона може від Моторно-транспортного (страхового) Бюро (МТСБ). Для цього потрібно звернутися до відомства з відповідною заявою, а також паспортом, ІПН, техпаспортом на машину, копією протоколу про ДТП, полісом «автоцивілки» і своїми банківськими реквізитами. Рішення про відшкодування шкоди МТСБ приймає протягом 90 днів з моменту подачі заяви. Ремонтувати авто в цей період забороняється.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Артем Панченко

Recent Posts

Як позбутися «масложора» без ремонту: моторист назвав простий спосіб

Проблема рясного споживання оливи в автомобілі є поширеною серед старих автомобілів. Згодом внутрішні компоненти двигуна…

20 хвилин ago

Кращі п’ятимісні кросовери: ТОП-5 моделей 2025 року

П'ятимісні кросовери сьогодні користуються великим попитом завдяки поєднанню практичності, технологій і продуктивності. Наразі на ринку…

1 годину ago

Як легко позбутися води в бензобаку: порада експерта

З плином часу в паливному баку автомобіля може накопичуватися конденсат, який осідає не стінках і…

2 години ago

Найкращі вживані кросовери: ТОП-10 компактних недорогих моделей

Невеликі кросовери сьогодні мають широку популярність, оскільки відмінно справляються з міським середовищем за рахунок своєї…

3 години ago

Назвали головну ознаку скрученого пробігу в автомобілі

Купівля вживаного автомобіля нерідко пов'язана з ризиком придбання машини зі скрученим пробігом. Недобросовісні продавці торгують…

4 години ago

Коли використання круїз-контролю в авто може бути смертельно небезпечним

Опція круїз-контролю є вкрай корисною в сучасних автомобілях, даючи змогу почуватися більш впевнено за кермом.…

5 години ago