Хоча відмова гальм трапляється рідко, це може статися з будь-яким водієм. Тому важливо знати, як правильно діяти в такій ситуації. Експерти також пояснили, яких дій водіям слід уникати, якщо гальма перестали працювати.
Багато водіїв при відмові гальм починають панікувати (а цього робити не варто) і пробують різні способи зупинити машину, наприклад, увімкнути задню передачу або «паркінг». Це може пошкодити трансмісію, яку потім буде важко та дорого ремонтувати.
Щоб зупинити або уповільнити автомобіль, якщо відмовили гальма, варто звернути увагу на двоконтурну гальмівну систему. Якщо один контур не працює, можна скористатися іншим, сильно і різко натиснувши на педаль гальма. Також можна спробувати гальмувати двигуном, поступово знижуючи передачі. У машинах з механічною коробкою це робиться просто, а на автоматі потрібно спершу увімкнути ручний режим.
Якщо інші методи не допомогли, можна спробувати зупинити авто за допомогою стоянкового гальма або контактного гальмування. Важливо бути обережним: «ручник» потрібно використовувати тільки на низькій швидкості, щоб уникнути перекидання машини. Контактне гальмування варто робити по дотичній, обираючи не дуже тверді перешкоди, такі як замети, пластикові контейнери для сміття, копиці сіна або бочки з водою.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Досвідчені водії завжди звертають увагу на незвичні звуки чи запахи в машині, адже це може…
В Україні водіння в нетверезому стані заборонено, і рівень алкоголю в крові не повинен перевищувати…
Взимку користуватися автомобілем стає складніше, тому багато водіїв вирішують залишити його до весни. Дехто ставить…
В Україні заборонено керувати автомобілем без документів, які підтверджують ваше право водити та реєстрацію авто.…
Багато українських водіїв звикли слухати радіо під час поїздок і не задумуються, що за це…
Іноді, подорожуючи, українці можуть зустріти незвичний дорожній знак. Це круглий знак з червоним обрамленням і…