Розмова з поліцейськими рідко є приємною для українських водіїв, оскільки зазвичай така зустріч асоціюється з можливістю отримати штраф або інші неприємності. Проте навіть коли таких загроз немає, водії можуть самі створити собі проблеми, сказавши щось зайве. “Твоя МАШИНА” розповідає, які фрази категорично не варто говорити, коли вас зупиняє поліція.
1. Нецензурна лексика, образа поліцейського
Якщо хтось лаявся або ображав поліцейського чи інших людей, це може розцінюватися як дрібне хуліганство (ст.173 КУпАП). За це можуть оштрафувати до 119 гривень або заарештувати на термін до 15 діб.
2. Пропозиція хабара
Водія можуть притягнути до кримінальної відповідальності навіть за пропозицію хабара поліцейському, не обов’язково передавати гроші (ст.369 КК). Спроба “вирішити питання” може обернутися ув’язненням до чотирьох років, а повторне порушення – до шести років.
3. Відмова пред’явити документи
Якщо поліцейський законно вимагає показати документи, водій зобов’язаний це зробити. Це стосується водійського посвідчення, техпаспорта або страховки. Відмова може призвести до штрафу в 850 гривень (ч.1 ст.126 КУпАП).
4. Злісна непокора законній вимозі співробітника поліції
Як і раніше, водій зобов’язаний підкорятися законним вимогам поліції. У цьому випадку штраф менший — 255 гривень. Проте є ризик отримати 15 діб арешту відповідно до ст. 185 КУпАП.
5. Відмова від огляду на стан сп’яніння
В Україні за п’яне водіння автомобіля накладають суворе покарання — штраф 17 000 гривень і позбавлення прав на рік. Але навіть якщо водій не п’яний, він може отримати таке ж покарання, якщо відмовиться від тесту на алкоголь чи наркотики. Якщо порушення повторюється, штраф зросте до 34 000 гривень, права заберуть на 3 роки, і можливе вилучення автомобіля. За третє порушення штраф складе 51 000 гривень, права заберуть на 10 років, може бути конфіскація автомобіля або 15 діб адміністративного арешту (ст. 130 КУпАП).
6. Погроза фізичної розправи
Якщо під час конфлікту з поліцією водій, під впливом емоцій, випадково або навмисно погрожує правоохоронцям або їхнім родичам фізичною розправою чи знищенням майна, це може розглядатися як кримінальне правопорушення. За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 3 років (ст. 345 КК).
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…
Розкішні німецькі кросовери поєднують стиль, передові технології, високу якість і потужність. Однак їхня ціна часто…
Зима приносить водіям чимало клопоту, особливо під час сильних морозів. Одна з найпоширеніших проблем —…
Розкішні автомобілі часто коштують дуже дорого, але їхня ціна може різко знижуватися після покупки. Уже…