Якщо в Україні ви змінили колір свого автомобіля, це потрібно відобразити в реєстраційних документах. РБК-Україна розпитало адвоката Вадима Володарського про те, які можуть бути штрафи за несвоєчасне оновлення документів і чи можна оскаржити таке рішення.
Експерт зазначає, що формально водії повинні вносити зміни в реєстраційні документи при зміні кольору автомобіля.
Якщо поліцейські виявлять таке порушення, вони можуть офіційно кваліфікувати його відповідно до частини 6 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
Це порушення стосується ситуації, коли водій керує автомобілем, який не зареєстрований або не перереєстрований в Україні як слід. За таке порушення накладають штраф у розмірі 850 гривень (50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Адвокат зазначив, що йому не відомі випадки оскарження таких штрафів, але якщо ви вважаєте, що штраф наклали помилково (наприклад, колір машини змінений лише частково), ви можете оскаржити рішення в суді. Це важливо, бо повторне порушення протягом року може призвести до більшого штрафу (1700 гривень) або навіть до громадських робіт.
Експерт додав, що за повторне порушення може бути навіть оплачене вилучення автомобіля. Щоб уникнути повторного конфлікту з поліцейськими, краще оскаржити перший штраф, якщо ви вважаєте, що він був накладений помилково.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…
Правила дорожнього руху часто змінюються, тому водіям важливо стежити за нововведеннями. Наприклад, у деяких країнах…