Більшість водіїв в Україні не оскаржують штрафи за порушення ПДР, визнаючи провину або не бажаючи мати справу з паперовою тяганиною. Але в деяких випадках варто це робити, оскільки поліцейські часто роблять помилки, через які їхні дії можуть бути незаконними.
Приклад такої недбалості можна знайти у рішенні П’ятого апеляційного суду в Одесі у справі №947/15395/23. Водія Mazda СХ-9 оштрафували на 680 гривень за неправильне паркування. Однак він вирішив оскаржити штраф і виявився правим.
У суді з’ясувалося, що поліцейські розглянули справу недбало, не маючи достатніх доказів порушення з боку водія. Водію не дали можливості висловити свою думку щодо звинувачень і навіть не зачитали його права. Суд визнав це серйозним порушенням процедури і скасував штраф. Поліція не має права штрафувати водія, якщо не пояснить, у чому порушення, не дасть можливості захиститися і не зачитає його права.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…
Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…
Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…