Скільки алкоголю можна випити без наслідків, якщо завтра за кермо

Сісти п’яним за кермо – це найшвидший спосіб не лише позбавитися прав, але й потрапити в небезпечну ситуацію. Навіть незначне перевищення проміле в крові може стати причиною позбавлення прав на 1,5-2 роки та штрафу в 30 тисяч гривень, пише SUVNews. Водночас у багатьох водіїв виникає справедливе запитання: скільки алкоголю можна випити напередодні поїздки, щоб не нашкодити собі та іншим? Яка доза “гарячого” напою ввечері є безпечною, якщо вранці потрібно сідати за кермо?

Що потрібно знати про алкогольне сп’яніння

На початку слід зазначити, що алкогольне сп’яніння по-своєму впливає на відчуття людини. Легка стадія сп’яніння проявляється при 0,2-0,5 проміле: організм починає розслаблюватися, і відчувається притуплення уваги, зору та рефлексів. В межах 0,5-2,5 проміле ми говоримо про середню стадію; на рівні 0,8 проміле вже знижується реакція та здатність адекватно сприймати дорожні знаки. При 1,2 проміле починається угасання свідомості, а на рівні 2,5 проміле людина втрачає можливість нормально взаємодіяти з навколишнім середовищем. Сильна стадія сп’яніння настає при 2,5-3 проміле, і вона, як правило, проявляється в неосвідомленій поведінці. Сп’яніння понад 3 проміле – це критичне отруєння, яке може призвести до смерті.

Чому важливо розуміти процес розпаду алкоголю

В інтернеті можна зустріти багато таблиць, що описують швидкість розпаду алкоголю в організмі. Однак ці таблиці можуть бути небезпечними, адже процес виведення алкоголю залежить від безлічі факторів. Кожен організм є унікальним, і навіть у одного й того ж зразка людини алкоголь може виходити з організму по-різному в залежності від обставин. Найкраще рішення – це взагалі не вживати спиртного за добу до поїздки.

Читайте також: Як у водіїв виникає стан «дорожнього гіпнозу», і чи може це стати причиною ДТП

Що впливає на процес розпаду спирту

На швидкість розпаду алкоголю впливають багато чинників: вага тіла, кількість випитого, тип алкоголю, його міцність, а також обсяг їжі, що супроводжує прийом напоїв. Стан печінки, наявність захворювань, прийом медикаментів, харчування, режим дня та фізична активність – все це також відіграє роль. Загалом, говорити про будь-які універсальні моделі в цьому питанні небезпечно.

Середні значення як орієнтир

Проте відмовлятись від знання середніх показників не варто. Вони можуть дати загальне уявлення про проблему. Наприклад, 0,5 літра пива з 4% алкоголю виходить з організму в середньому за 1 годину 44 хвилини – 2 години 54 хвилини. Для 0,5 літра пива з 6% – це вже 2 години 37 хвилин – 4 години 21 хвилина. Шампанське – 0,3 літра з 11% спирту виводиться за 4 години 47 хвилин – 7 годин 59 хвилин. 300 грамів вина з 18% – від 7 годин 50 хвилин до 13 годин. А от 300 грамів горілки з 40% спирту можуть виходити з організму від 10 до 19 годин!

Підводячи підсумки, важливо зазначити, що навіть “чудові” усереднені цифри не враховують безліч згаданих вище аспектів. Тому, щоб не наражати себе та інших на небезпеку, найкраще рішення – це не вживати алкоголь за добу до поїздки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також