Categories: Статті

Цього не пишуть у ПДР: як водії спілкуються між собою на дорозі

Правила дорожнього руху (ПДР) є важливими, оскільки вони визначають поведінку водіїв на дорогах. Однак, крім офіційних правил, існує система неофіційних правил, які допомагають водіям взаємодіяти між собою та роблять рух більш безпечним і комфортним.

Правила водійської ввічливості сформувалися спонтанно, тому більшість з них зрозумілі інтуїтивно. Однак, щоб ви були впевнені у правильному їх тлумаченні, можна докладніше ознайомитися з ними на сайті test_pdr.ua.

Мигання “аварійкою”

Мигання аварійними вогнями може мати два значення: подяку або вибачення, в залежності від ситуації. Наприклад, якщо вас пропустили вперед або дали можливість перестроїтись в інший ряд на дорозі з великим потоком транспорту, ви можете висловити свою подяку, мигаючи аварійними вогнями.

Якщо ви, наприклад, випадково підрізали або порушили правила дорожнього руху, важливо попросити вибачення.

Коротке мигання дальнім світлом

Коротке мигання дальнім світлом має два значення. Перше – повідомлення іншим учасникам дорожнього руху, що ви пропускаєте їх.

Друге – намагання допомогти нерішучим або недосвідченим водіям на перехрестях та виїздах з дворових зон, щоб вони могли безпечно здійснити маневр, підтримуючи їхню дію.

Довгий сигнал дальнім світлом

Довгий сигнал дальнім світлом, який подається учасником дорожнього руху автомобілю, що їде попереду, може бути сприйнятий як проява нетерпіння або навіть грубості. Таким чином, водій, який використовує цей сигнал, просить про уступку дороги.

Якщо вам подають цей сигнал зі зустрічної смуги в темний час доби, це означає, що ви використовуєте дальнє світло, яке може сліпити водіїв, що їдуть навпроти.

Серія коротких мигань дальнім світлом

Цей прийом не вивчають в автошколах, проте він є проявом солідарності та доброти на дорозі. Показуючи цей жест, ви попереджаєте інших водіїв про можливу поліцейську засідку або камери відеофіксації швидкості.

Миготіння різноспрямованими покажчиками

Миготіння різноспрямованими покажчиками, як правило, використовується водіями фур, щоб допомогти іншим учасникам дорожнього руху обігнати їхні громіздкі транспортні засоби.

Водії миготять лівим покажчиком, щоб показати, що наразі не можна обганяти.

Миготіння правим покажчиком означає, що на зустрічній смузі немає інших транспортних засобів, тому можна безпечно обганяти.

Жести

Жести – це ефективний спосіб дистанційного спілкування з іншими учасниками дорожнього руху. Один з найпоширеніших – піднята ліва долоня, що означає “дякую”, а також вказівка пальцем. Якщо водій іншого авто показує пальцем у ваш бік, це може свідчити про помічену ним проблему, на яку ви, можливо, навіть не звертали увагу, наприклад, відкритий багажник або спущене колесо.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

Як зрозуміти, що залило двигун: названо три явні ознаки несправності

Коли двигун автомобіля працює на бензині, це може мати серйозні наслідки, тому важливо вчасно виявити…

41 хв. ago

Експерти назвали 7 позашляховиків, яких варто уникати при купівлі

Позашляховики завжди були популярні серед водіїв через свою потужність, простір і здатність їздити по складних…

1 годину ago

В Україні ціни на вживані автомобілі можуть різко зрости

Станіслав Бучацький, голова Інституту досліджень авторинку, не виключає, що підвищення акцизів на китайські електромобілі в…

3 години ago

Безпілотні таксі Waymo почали їздити по зустрічній смузі та ігнорувати світлофори: подробиці

У США трапився дивний випадок із безпілотним таксі Waymo. У Фініксі автомобіль проїхав на червоне…

4 години ago

Це може дорого коштувати: чому категорично не можна тримати ключ від авто разом із телефоном

Автомобільні технології розвиваються, але звички водіїв часто залишаються незмінними. Наприклад, багато водіїв поводяться з електронними…

5 години ago

В Україні зʼявився перший електричний позашляховик Maxus T90

Maxus T90 – це великий пікап, що працює виключно на електротязі. Електричні пікапи взагалі є…

7 години ago