Водіння в нетверезому стані в Україні — одне з найсерйозніших порушень ПДР, і за це накладають великий штраф — 17 000 гривень і забирають права на рік. Але останнім часом суди почали частіше виправдовувати водіїв, яких визнали п’яними. Юристи «Дорожнього адвоката» пояснюють, що це пов’язано з різними юридичними причинами.
В Україні є дозволений рівень алкоголю в крові для водіїв — 0,2 проміле. Якщо алкотестер показує цей результат, поліція одразу виписує протокол.
Юристи зазначають, що в судах часто враховують Віденську конвенцію, яку Україна ратифікувала. Згідно з цією конвенцією, алкогольним сп’янінням вважається, коли в організмі є 0,5 проміле алкоголю. Апеляційні суди все частіше використовують цей факт і скасовують рішення перших судів, коли рівень алкоголю в водія був менший за 0,5 проміле. Це може бути, наприклад, після вживання квасу чи безалкогольного пива.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
В Україні набирає обертів нова схема шахрайства з боку патрульних поліцейських, пише «Дорожній адвокат». Водії…
Під час керування автомобілем з автоматичною коробкою передач (АКПП) категорично не рекомендується використовувати ліву ногу…
Спілкування з поліцією не завжди може залишати приємне враження у водіїв, оскільки здебільшого це пов'язано…
Автомобільні штрафи є в Україні найпоширенішим видом покарання за порушення ПДР. При цьому нерідко водії…
Якщо ви володієте автомобілем в Україні, то, найчастіше, в разі крадіжки речей або викрадення транспортного…
Запотівання вікон в автомобілі є поширеною проблемою серед українських автомобілістів, особливо навесні, коли спостерігається високий…