В Україні штрафують водіїв без їхнього відома після бесіди з патрульними
Юристи попереджають водіїв про нові шахрайські схеми поліції, в рамках яких автомобілістам виписують штрафи без їхнього відома. Як пише «Дорожній адвокат», повідомлення про стягнення може прийти керманичу в «Дію» після нешкідливого спілкування з патрульним.
Експерти зазначають, що зазвичай все відбувається за таким сценарієм: водія зупиняють на блокпосту, перевіряють документи, ввічливо розмовляють і відпускають із побажанням щасливої дороги. Через деякий час українець дізнається, що заборгував державі гроші через несплачений штраф ПДР за порушення, якого він не скоював.
«Найчастіше інспектори оформляють протоколи за нібито відсутність страхового поліса, хоча під час перевірки жодних претензій до водія не висувалося», – повідомляє юрист з адміністративних справ. «Такі дії – грубе порушення процесуальних норм, адже розгляд адміністративної справи має відбуватися виключно в присутності ймовірного порушника».
Експерти підкреслюють, що закон зобов’язує інспекторів роз’яснити автомобілісту суть порушення, зачитати його права і забезпечити можливість захисту. Якщо поліцейський складає протокол або постанову самовільно, потай від водія, то це суперечить усім нормам законодавства.
При цьому юристи попереджають, що подавати скаргу на дії патрульних безпосередньо їхньому начальству безглуздо. Зазвичай водіїв відправляють до суду, відмовляючись скасовувати постанову. Юристи настійно рекомендують не витрачати час на переговори з керівництвом, а відразу звертатися до суду.
«Крім оскарження незаконного штрафу, важливо клопотати про винесення окремої ухвали щодо співробітників, які допустили порушення», – підкреслює адвокат. «Це слугуватиме підставою для службового розслідування та притягнення недобросовісних поліцейських до дисциплінарної відповідальності».
Окремо фахівці в галузі права рекомендують автомобілістам записувати процес спілкування з поліцейськими на камеру або відео відразу після зупинки. Це дасть змогу в майбутньому довести, що вас не притягували до відповідальності в установленому порядку. Ба більше, за словами юристів, у більшості випадків інспектори навіть не ризикнуть викинути якийсь такий трюк, якщо знатимуть, що процес вашого з ними спілкування було записано на камеру.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!