Збереження автомобіля у хорошому стані – це не лише правильна експлуатація, а й уміння правильно використовувати оберти двигуна. Експерт поділився порадами щодо обертів двигуна.
Високі оберти (верхня відсічка на тахометрі):
Тривале користування автомобілем з постійними поїздками на високих обертах може скоротити термін служби двигуна. Незважаючи на те, що високі оберти можуть забезпечити кращу динаміку, пік потужності і крутного моменту у більшості бензинових двигунів припадає на середній діапазон обертів. Після досягнення цього піку показники починають зменшуватися.
Підвищені оберти можуть збільшити температурне навантаження на різні частини двигуна, що може спричинити їхнє передчасне зношення, особливо у кривошипно-шатунному механізмі.
Під час роботи двигуна на високих обертах, мастило може накопичувати в собі металеві частинки, що може бути ознакою зносу двигуна.
Низькі оберти (нижче 3000):
При постійному русі на низьких обертах двигуна, особливо при великому навантаженні або на підйомі, витрата палива може збільшуватися, що може спричинити знос компонентів двигуна.
При русі на низьких обертах двигуна, особливо на підйомі з великим навантаженням, можуть виникати вібрації та детонація, що може спричинити збільшення витрати палива та зносу двигуна.
При русі на низьких обертах можуть утворюватися відкладення у двигуні.
Рекомендації:
Рекомендується утримувати оберти двигуна в безпечному діапазоні, який для більшості бензинових двигунів знаходиться в межах від 1500 до 4000 обертів на хвилину. Іноді підвищення обертів може бути корисним для очищення двигуна від відкладень.
Щоб двигун працював довго і надійно, потрібно правильно використовувати оберти – не завжди високі, не завжди низькі. Кожен двигун має свої вимоги до обертів, і важливо їх дотримуватись.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Сьогодні багато водіїв в Україні використовують автомобільний прикурювач для зарядки різних гаджетів. Але експерти попереджають,…
Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…
Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…
Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…