Дуже неприємно, коли автоматична коробка передач або «робот» раптом починає змушувати автомобіль дергатися, замість того, щоб працювати плавно. Особливо прикро, якщо це нова машина. Спробуємо зрозуміти, що може викликати таку проблему.
На новій машині певна «нервовість» може бути викликана адаптивною коробкою передач, яка «звикає» до стилю водіння власника. Іноді проблеми не виникають, а іноді автомат може «пристраститися» до манери водіння лише через кілька днів.
Іноді ривки відбуваються, коли на вулиці мороз. У такому випадку зазвичай винна непрогріта трансмісійна рідина, адже коробка сама себе розігріває. Після кількох хвилин їзди на невеликій швидкості, як правило, проблеми зникають.
На вживаних автомобілях причиною може бути та сама трансмісійна рідина, яка, хоча й розрахована на весь термін служби автомобіля, насправді не є вічною. Навіть якщо ривки не відчуваються, рідину все одно потрібно замінювати, оскільки вона вже частково втратила свої властивості. Це може призвести до підвищеного зносу деталей коробки передач.
Важливо пам’ятати, що при заміні або доливанні рідини потрібно точно дотримуватися необхідного рівня. Його не можна знижувати, але й переливати не варто. Інакше коробка може почати смикатися, а перемикання буде відбуватися повільніше.
Автоматичні трансмісії дуже чутливі до перегріву. Унаслідок цього соленоїди можуть почати працювати ненадійно або навіть вийти з ладу. Це може призвести до затримок у передачах, ривків або повної відмови роботи. Важливо зазначити, що перегрів може бути спричинений не лише їздою по бездоріжжю, але й несправностями в системі охолодження трансмісії, такими як проблеми з термостатом або забитий теплообмінник.
Незвична робота коробки передач може бути викликана проблемами з проводкою, шлейфом або датчиком. Для точного визначення причини потрібна комп’ютерна діагностика, яка перевірить електронний блок управління. Блок управління може також змушувати автоматичну коробку «штовхатися» через забруднені форсунки або несправний датчик масової витрати повітря.
Однією з несподіваних причин може бути знос опори двигуна. Досвідчені механіки відзначають, що в такому випадку двигун може нахилятися, а системи автомобіля починають працювати неправильно.
Отже, при найменших ознаках несправностей, таких як шуми чи ривки, не вагайтеся звертатися до сервісного центру. Це не завжди вирішиться саме собою.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Розкішні автомобілі часто коштують дуже дорого, але їхня ціна може різко знижуватися після покупки. Уже…
Купівля вживаного авто завжди несе ризики. Вік і пробіг часто використовують як показники надійності, але…
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…