Categories: Статті

Водії можуть тимчасово виїжджати на тротуар для паркування: подробиці

Нещодавнє рішення Верховного суду України звернуло увагу на питання, яке часто викликає суперечки між водіями та поліцією: чи можна виїжджати на тротуар і як це пов’язано з паркуванням. Суд скасував штраф, накладений на водія Skoda Octavia в Кременчуці за те, що той проїхав по тротуару, наголосивши, що в деяких випадках це допустимо. Це рішення підкреслило важливість знання правил використання тротуарів для водіїв, які хочуть припаркуватися.

Ситуація така: водія оштрафували на 255 гривень за те, що він заїхав на тротуар, щоб припаркуватися. Поліцейський вважав це порушенням правил дорожнього руху і виписав штраф. Але водій не погодився з цим і вирішив оскаржити штраф у суді, зрештою дійшовши до Верховного суду, який скасував штраф.

Верховний суд пояснив, що відповідно до пункту 15.10 «в» ПДР України, автомобіль можна припаркувати на тротуарі, якщо залишити щонайменше два метри вільного простору для пішоходів. Крім того, водій може тимчасово їхати по тротуару, щоб заїхати на паркувальне місце або виїхати з нього.

Це означає, що якщо водій паркується на краю тротуару і не заважає пішоходам, його дії вважаються законними. Суд підкреслив, що логічно вважати, що водій може на деякий час використовувати тротуар, щоб доїхати до місця паркування та виїхати з нього, і це не є порушенням. Тому Верховний суд скасував штраф, підтвердивши право водія тимчасово використовувати тротуар для паркування.

Важливі моменти для водіїв

Рішення Верховного суду України виділяє кілька ключових аспектів, які можуть бути корисними для автомобілістів:

Правила паркування на тротуарі:
Паркування на тротуарі: Водії можуть паркувати свої автомобілі на тротуарах, але залишайте не менше двох метрів для пішоходів. Якщо це правило не дотримуватися, можна отримати штраф.

Використання тротуару: Щоб припаркуватися на тротуарі, водій може виїхати на нього. Це не вважається порушенням, якщо ви дотримуєтеся правил паркування.

Оскарження штрафів: Якщо водії отримують несправедливі штрафи, вони можуть оскаржити їх у суді. Верховний суд вже показав, що таку справу можна виграти, якщо довести, що ви дотримувалися всіх правил дорожнього руху.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

У водіїв забирають права за борги: кому не варто прострочувати платежі

Чимало автомобілістів в Україні навіть не підозрюють, що втратити права вони можуть не тільки за…

18 хвилин ago

Чому не можна відкривати капот авто на прохання поліції: тільки через протокол

На перший погляд звичайна перевірка автомобіля поліцією може обернутися неприємностями для водія, якщо не знати…

1 годину ago

За які порушення ПДР не можна штрафувати водіїв: відповідь патрульного

Сьогодні адміністративні штрафи в Україні є найпоширенішим типом покарання водіїв за порушення ПДР. Грошові стягнення…

2 години ago

Викликав поліцію – поїхав у ТЦК: водіїв попередили про новий наказ у МВС

Патрульній поліції надійшла неофіційна вказівка «згори» активно перевіряти чоловіків призовного віку щодо знаходження в розшуку…

7 години ago

Шість водійських звичок, що вбивають авто швидше за пробіг

Кожен автомобіль має свій ресурс, на який впливає не тільки пробіг та вік, але й…

8 години ago

Чим небезпечний солодкуватий запах вихлопних газів у дизельному авто

Іноді власникам дизельних автомобілів може здатися, що вихлопні гази їхнього транспортного засобу мають дивний солодкуватий…

9 години ago