В Україні закон забороняє керувати автомобілем з тонованим склом, але є певні винятки. Сьогодні ми пояснимо, що робити водієві, якщо поліцейський звинувачує його в незаконному тонуванні.
Пункт 31.4.7 Правил дорожнього руху забороняє їздити в Україні на авто з тонованим склом. За це загрожує штраф у 340 грн. Якщо поліція вдруге протягом року зафіксує таке порушення, водія можуть позбавити прав на 3-6 місяців. У деяких випадках можуть навіть заарештувати на 5-10 днів.
В Україні закон дозволяє тонування, якщо світлопропускання лобового скла не менше 75%, а іншого скла – не менше 70%. Проте дзеркальне тонування повністю заборонене.
Якщо поліцейський звинувачує вас у незаконному тонуванні та хоче скласти протокол, попросіть його перевірити світлопропускання скла спеціальним приладом (тауметром). Якщо такої перевірки не було, це може бути підставою для оскарження штрафу в суді.
Іноді поліцейські оцінюють тонування скла на око, стверджуючи, що перевірка за допомогою приладу не відповідає закону. Вони посилаються на стандарт ДСТУ 3649:2010, який дозволяє візуальну перевірку. Також Інструкція МВС № 1395 не вимагає зазначати в постанові, який саме прилад використовувався для фото чи відеозапису порушення.
Суди часто скасовують такі штрафи. Наприклад, у березні 2024 року Богуславський районний суд Київської області у справі № 358/2034/23 зазначив, що відповідно до п.2.2.4 ГОСТ 5727-88, світлопропускання лобового скла повинно бути не менше 75%.
Щоб визначити ступінь світлопропускання скла, використовують спеціальний сертифікований прилад (тауметр). Для цього потрібно дотримуватися таких умов: температура повітря має бути від 15 до 25 °С, тиск — від 80 до 106 кПа, а вологість повітря — від 40 до 80%.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…
Правила дорожнього руху часто змінюються, тому водіям важливо стежити за нововведеннями. Наприклад, у деяких країнах…