Car mechanic checking oil level in car engine
Довгі роки автолюбителі дотримувалися класичного правила заміни оливи кожні 5000 км. Однак із розвитком технологій і поширенням синтетичних олив рекомендації виробників різняться: одні говорять про 5000 км, інші – про 7500 км, а дехто стверджує, що оливу можна змінювати навіть раз на 10 000 км. Річ у тім, що синтетичні оливи забезпечують кращий захист двигуна і витримують триваліші інтервали між замінами. Але навіть у них є межа, пише SlashGear.
Якщо ви активно користуєтеся автомобілем, краще дотримуватися рекомендацій щодо пробігу. Що більше кілометрів проїжджає машина, то швидше масло піддається впливу високих температур і забруднюється. Важливо враховувати, що під час руху на великі відстані трасою олива зберігає свої властивості довше, ніж під час частих коротких поїздок містом. Для водіїв, які накочують тисячі кілометрів на місяць, пробіг – ключовий фактор для своєчасної заміни оливи.
Для автомобілів, які використовуються рідко або здійснюють короткі поїздки, час стає визначальним критерієм. Тривала бездіяльність автомобіля призводить до окислення оливи та утворення вологи, що може викликати утворення відкладень і погіршити роботу двигуна. Багато виробників рекомендують міняти мастило не рідше одного разу на шість місяців, незалежно від пробігу. Особливо це важливо для водіїв, які використовують автомобіль тільки для коротких поїздок, оскільки при цьому двигун не встигає прогрітися до робочої температури, а забруднення і волога не випаровуються.
Оптимальний варіант – поєднання двох методів. Важливо стежити за рекомендаціями виробника, перевіряти стан оливи за допомогою щупа та орієнтуватися на індикатор заміни оливи (якщо він є). Свіжа синтетика має світло-бурштиновий колір, а з часом темніє і густіє. Якщо масло стало занадто брудним раніше рекомендованого пробігу, краще замінити його достроково.
Також варто звертати увагу на такі ознаки, як запах гару, зниження паливної ефективності або сторонні шуми в двигуні – все це може вказувати на необхідність термінової заміни оливи.
Отже, ключове правило: замінюйте масло або за пробігом, або за часом – залежно від того, що настане раніше. Це дасть змогу продовжити термін служби двигуна і підтримувати його в справному стані на довгі роки.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Багато українців вважають за краще рідше їздити на АЗС, заправляючись відразу до повного бака і…
Поява білого диму з вихлопної труби автомобіля має насторожити будь-якого водія. На відміну від старих…
Видання Carscoops опублікувало перші шпигунські фотографії нового електричного кросовера Mazda CX-6e, який стане прямим конкурентом…
Купуючи новий автомобіль, багато власників не поспішають детально вивчати його функціональні можливості, випускаючи з уваги…
Європейський Союз обрушився з рекордними штрафами на 15 найбільших автовиробників і Європейську асоціацію виробників автомобілів…
Багато водіїв впадають у замішання, коли на приладовій панелі їхнього автомобіля раптово з'являється індикатор зі…