Українські водії можуть отримати штрафи за різноманітні порушення, включаючи ті, що на перший погляд можуть здатися несуттєвими. Експерти склали список з 10 речей, за які водіїв можуть оштрафувати “на місці”.
Відсутність або несправність склоочисників.
Якщо склоочисники відсутні або несправні, це може спричинити погіршення видимості для водія і стати причиною отримання штрафу.
Несправне або відсутнє дзеркало заднього виду.
Якщо дзеркало заднього виду несправне або відсутнє, це може ускладнити безпечне маневрування та контроль за дорожньою обстановкою і призвести до порушення.
Непрацюючий звуковий сигнал.
Якщо звуковий сигнал не працює, це може ускладнити сповіщення інших учасників дорожнього руху про вашу присутність і призвести до штрафу.
Непрацюючий спідометр або одометр.
Якщо спідометр або одометр не працюють, це може ускладнити контроль за швидкістю та пробігом автомобіля і стати причиною адміністративного покарання.
Відсутність бампера або заднього захисного пристрою.
Якщо відсутній бампер або задній захисний пристрій, це може бути причиною штрафу для водія, оскільки ці елементи є частиною системи безпеки автомобіля.
Відсутність бризковиків.
Якщо відсутні бризковики, це може вважатися порушенням, оскільки вони захищають від бруду і води, що вилітають з-під коліс.
Відсутність аптечки.
Якщо відсутня аптечка, це може призвести до штрафу, оскільки її наявність обов’язкова для надання першої допомоги в разі аварії.
Відсутність знака аварійної зупинки.
Якщо в автомобілі відсутній знак аварійної зупинки, це може стати причиною штрафу. Цей знак необхідний у разі поломки або аварії, щоб інші водії могли вчасно попередитися про небезпеку.
Непрацюючий вогнегасник.
Якщо вогнегасник не працює або його немає, то може бути штраф. Вогнегасник має бути готовий до використання, якщо виникне пожежа.
Непрацюючі ремені безпеки та підголівники.
Якщо ремені безпеки та підголівники не працюють або відсутні, то може бути штраф. Вони важливі для безпеки в автомобілі.
Штрафи за вказані порушення
Згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), водіїв за вказані порушення можуть оштрафувати на суму 340 гривень або 68 гривень, залежно від конкретного порушення.
Повторні порушення
Якщо водій порушить правила вдруге протягом року, його можуть покарати більш суворо, включаючи штраф і позбавлення водійських прав від 3 до 6 місяців.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Купівля вживаного авто завжди несе ризики. Вік і пробіг часто використовують як показники надійності, але…
Станом на листопад 2024 року в Україні не передбачено позбавлення водійських прав за ігнорування повістки.…
Зазвичай легкові авто та мотоцикли заправляють бензином, а вантажівки, автобуси й трактори — дизелем. Але…
Кожен водій хоча б раз стикався з проблемою спущеного колеса. Їхати з пошкодженою шиною небезпечно,…
Двигун — це основа автомобіля, і якщо з ним щось не так, машина не працюватиме.…
З початку війни багато українських водіїв виїхали до Польщі. Привчені до більш лояльних правил в…