Автомобільна мобілізація в Україні: кому з водіїв варто бути напоготові

В Україні громадяни, підприємства та органи влади повинні розуміти, що в разі воєнного стану їхні автомобілі можуть бути використані Збройними Силами України. Ця можливість передбачена змінами до Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, як повідомляється в матеріалі видання “Апостроф”.

Порядок використання транспортних засобів у період мобілізації регулюється Положенням про військово-транспортний обов’язок, затвердженим урядовою постановою. Кожні три місяці Міністерство внутрішніх справ передає інформацію до військкоматів стосовно реєстрації, перереєстрації, переобладнання та зняття з обліку автомобілів, належних підприємствам, установам та організаціям, які можуть бути використані Збройними Силами України у випадку воєнного стану.

Законодавство визначає категорії осіб та організацій, які не можуть відчужувати свої автомобілі, включаючи дипломатичні та консульські представництва інших держав, міжнародні та іноземні організації, іноземців, державні банки, підприємства, організації та установи з високою соціальною значущістю, а також ті, які забезпечують виконання мобілізаційних завдань.

Процедура вилучення автомобілів включає оцінку їхнього технічного стану та готовності до використання під час мобілізації, визначення залишкової вартості та незалежну оцінку, яку проводить власник на власний рахунок.

Після завершення війни транспортні засоби повертаються власникам – підприємствам, установам та організаціям, які надавали їх для військових потреб. Керівники можуть звертатися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для подачі заяви про повернення транспорту.

Важливо відзначити, що мобілізація транспортних засобів відбувається через військкомати, і власники мають право вибору, які автомобілі передати на потреби Збройних Сил України, а які залишити у себе.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також