Чи потрібно платити транспортний податок, якщо автомобіль викрадено
Українські легкові автомобілі можуть бути об’єктом оподаткування транспортним податком. У Головному управлінні державної податкової служби у Житомирській області пояснили, чи потрібно сплачувати транспортний податок за автомобіль, який був викрадений. Про це повідомляє sud.ua.
Згідно з Податковим кодексом України, транспортний податок сплачують фізичні та юридичні особи, які мають в Україні зареєстровані легкові автомобілі. Ці автомобілі є об’єктами оподаткування.
Обʼєктом оподаткування є легкові автомобілі, випущені не більше п’яти років тому і їх середньоринкова вартість перевищує 375 мінімальних заробітних плат на початок податкового року.
Згідно з пп. 267.3.1 Податкового кодексу України, базою оподаткування є легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування згідно з пп. 267.2.1 ПКУ.
Також за підпунктом 267.6.8 ПКУ встановлено, що у випадку незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об’єктом оподаткування згідно з пп. 267.2.1 ПКУ, транспортний податок за такий автомобіль не сплачується з наступного місяця після факту незаконного заволодіння, якщо цей факт підтверджений відповідним документом про внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У ДПС пояснили, що якщо легковий автомобіль, який був незаконно заволодітий, повертається законному власнику відповідно до рішення слідчого, прокурора або суду, то податок за цей автомобіль сплачується з місяця, в якому відбулося повернення.
«Платник податку повинен надати копію вироку або рішення контролюючому органу протягом 10 днів з моменту його отримання»,- йдеться у повідомленні.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!