Чи потрібно українцям оформлювати Зелену картку на авто, якщо у водія є статус тимчасового захисту за кордоном

“Зелена карта” є обов’язковим полісом страхування для автомобілів, які виїжджають за кордон з України, оскільки це перевіряється при прикордонному контролі. Цей поліс є аналогом внутрішньої автоцивілки і гарантує захист водія в разі ДТП. Керування транспортними засобами без цього поліса на території країн ЄС фактично заборонено.

Особливості міжнародного автострахування “Зелена карта”:

– Винуватець ДТП з активним полісом не несе фінансової відповідальності перед постраждалими, оскільки компенсацію виплачує страхова компанія, з якою укладено договір.

– Цей поліс є міжнародним і діє на території всіх країн, що є членами угоди “Зелена карта”.

Вартість “Зеленої картки” залежить від типу транспорту (легковий автомобіль, вантажівка, мотоцикл, причіп, автобус) та тривалості перебування за кордоном (15, 30, 60, 90, 180 днів або 1 рік).

Експлуатація автомобіля на українських номерах за кордоном допускається лише при наявності “Зеленої картки”. В іншому випадку автомобілісту загрожує штраф, вилучення посвідчення водія і самостійна оплата збитків в разі ДТП.

Навіть при наявності документів на тривале перебування в конкретній країні, водії повинні мати “Зелену картку” або внутрішню автоцивілку.

Зелена карта може бути оформлена онлайн в Україні з вересня 2022 року. Проте рекомендується друкувати паперовий бланк для уникнення проблем з прикордонним контролем.

Продаж “Зеленої картки” відкритий для тих, хто вже за кордоном. Термін дії поліса починається наступного дня після покупки.

Необхідні документи для оформлення “Зеленої картки” онлайн: внутрішній та закордонний паспорт, техпаспорт на автомобіль.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело wheel-news.com
Читайте також