На сьогоднішній день санкції за забруднені номерні знаки на автомобілі сягають 1190 гривень. У окремих випадках це може обмежитися лише зупинкою поліцією, а в інших призвести до належного штрафу. Знання законів та вміння захищати свої права можуть допомогти уникнути неправомірних стягнень і зберегти гроші та нерви, повідомляє Дорожній адвокат.
Під “забрудненими номерами” розуміють ті, які покриті брудом, снігом або іншими речовинами настільки, що утруднено або унеможливлено їхнє читання. Важливо правильно трактувати це поняття, оскільки неправильне його розуміння може призвести до зловживань з боку поліції, яка може накладати штрафи навіть за незначний бруд.
Відповідно до Правил Дорожнього Руху України (пункт 2.9.в), водії не повинні керувати транспортними засобами із забрудненими номерами, якщо знаки забруднені так, що символи не можна розпізнати на відстані 20 метрів.
Порушення цього правила може призвести до штрафу у розмірі 1190 гривень згідно з частиною 1 статті 121-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Штраф накладається, якщо бруд перешкоджає чіткому розпізнаванню символів номера на відстані 20 метрів.
Штраф застосовується тільки в разі, якщо номери нечитабельні з відстані 20 метрів, і оцінка читання повинна проводитися особисто інспектором в присутності водія.
Інспектор повинен представити докази нечитабельності номерів за допомогою фото- або відеоматеріалів та переконатися, що символи номера не розпізнаються на відстані 20 метрів.
У випадку, якщо бруд на номерах з’явився під час руху і водій не знав цього, то немає наміру порушення, і інспектори не мають права накладати штраф. Водії повинні настоювати на цьому, незважаючи на те, що на практиці інспектори часто ігнорують цю вимогу закону.
Рекомендується водіям під час зупинки поліцією оперативно очистити номери від бруду, а потім запитати у інспектора надання фото- або відеодоказів порушення. Якщо таких доказів немає, то немає і підстав для накладання штрафу.
У випадку отримання штрафу водії мають два варіанти: сплатити його або оскаржити. Оскарження може бути успішним, якщо інспектор не може адекватно довести наявність порушення або якщо він не дотримувався процедур стягнення.
Загалом, взаємодія з поліцією передбачає знання своїх прав та готовність до відповідних дій, щоб уникнути несправедливих обвинувачень. Поглиблене розуміння законів є ключем до вашої безпеки та впевненості на дорозі. Обізнаність у цих нюансах дозволить більш ефективно захищати свої права та уникати неправомірних штрафів за забруднені номери.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…
Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…
Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…