Коли потрібно вмикати ближнє світло фар в Україні: водіям на замітку

Не всі водії знають, коли слід вмикати ближнє світло фар, що може призвести до штрафу.

У правилах дорожнього руху України чітко сказано, коли обов’язково потрібно вмикати ближнє світло фар, але деякі водії все одно ігнорують ці вимоги.

Видання “Главред” розібралося, коли і чому слід використовувати ближнє світло фар, згідно з постановою Кабміну 1306, яка опублікована на сайті Верховної Ради України.

Ось коли водії повинні вмикати ближнє світло фар, згідно з правилами дорожнього руху:

1. Вночі, з 19:00 до 7:00, незалежно від погоди.

2. В будь-який час доби, коли погана видимість (дощ, туман, сніг, дим).

3. Коли дорога мокра, покрита льодом або снігом, що погіршує видимість.

4. В тунелях, навіть якщо там є освітлення.

З 2024 року, згідно з ПДР в Україні, водії зобов’язані використовувати ближнє світло фар на всіх дорогах, особливо за умов обмеженої видимості.

Існують випадки, коли в Україні дозволяється вимикати ближнє світло фар. Наприклад, вдень, коли видимість на дорогах хороша (ясна погода, безхмарне небо), можна не включати ближнє світло, але це не стосується тунелів або поганих умов видимості.

День на автомагістралях або за межами населених пунктів можна використовувати денні ходові вогні замість ближнього світла фар, якщо автомобіль має таку можливість.

Також важливо вимикати ближнє світло, коли ви стоїте в місцях, де не створюється загроза для інших водіїв. Якщо не дотримуватись цих правил, ви можете не тільки поставити під загрозу свою безпеку та інших, але й отримати штраф від 425 до 510 гривень.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також