Categories: Автоновини

Не лише заплатите штраф: водіям назвали 14 порушень, які можуть позбавити водійських прав

Згідно з українським законодавством, за вчинення 14 категорій порушень Правил дорожнього руху водії можуть бути позбавлені права керування транспортним засобом. Термін цього обмеження може коливатись від одного місяця до десяти років.

Відповідно до законодавства України, водії можуть бути позбавлені прав за наступні порушення:

1. За серйозні порушення правил технічної експлуатації сільськогосподарської техніки та правил безпеки передбачено позбавлення прав до одного місяця.

2. За порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспортного засобу у повторному випадку протягом року передбачено позбавлення прав на період від трьох до шести місяців.

3. За повторне протягом року порушення законодавства щодо використання номерних знаків транспортних засобів передбачено позбавлення прав на період від трьох до шести місяців.

4. За невиконання водіями вимог щодо зупинки транспортного засобу передбачено позбавлення прав на період від трьох до шести місяців.

5. Управління транспортним засобом особою, якій тимчасово обмежено право на керування транспортними засобами, карається позбавленням прав на період від трьох до шести місяців.

6. За перевищення встановлених обмежень швидкості, проїзд на заборонний сигнал світлофора та не надання переваги у русі, а також за перевищення швидкості, що призвело до створення аварійної ситуації, передбачено позбавлення прав на період від шести місяців до одного року.

7. Порушення правил дорожнього руху, що призвело до збитків транспортним засобам, вантажу, дорогам, вулицям, залізничним переїздам, дорожнім спорудам або іншому майну, карається терміном від 6 місяців до 1 року.

8. Управління транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що можуть викликати сп’яніння або уповільнену реакцію, карається строком у 1 рік.

9. Покидання місця дорожньо-транспортної пригоди карається терміном від 1 до 2 років.

10. Порушення правил руху на залізничних переїздах під час надання послуг з перевезення пасажирів або перевезення небезпечних вантажів карається терміном у 3 роки.

11. Керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що можуть викликати сп’яніння, у разі повторного порушення протягом року карається терміном у 3 роки.

12. Керування транспортним засобом особою, яка перебуває у стані дорожньо-транспортної пригоди за участю алкоголю, наркотиків, психотропних речовин або їх аналогів, а також ліків, карається терміном у 3 роки.

13. Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування або її право тимчасово обмежено, у разі повторного порушення протягом року карається терміном від 5 до 7 років.

14. Управління транспортним засобом або судном особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом препаратів, що уповільнюють реакцію, якщо вони вже отримували адміністративне стягнення за це протягом року, карається терміном у 10 років.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Vladislava

Recent Posts

Українці активно купують нові авто: яка модель лідирує в продажах

У червні 2024 року ринок нових автомобілів в Україні несподівано змінився. За даними Укравтопрому, французький…

56 хв. ago

У яких випадках їзда на високих обертах корисна, а в яких вона може “вбити” ДВЗ

Багато водіїв люблять їздити швидко. Для них їзда на високих обертах двигуна є звичною справою.…

2 години ago

Залишилося 5 днів: водіям доведеться використовувати обмежувачі швидкості в автомобілях

З 7 липня в країнах Європейського Союзу будуть нові правила: усі нові автомобілі повинні мати…

3 години ago

Як спекотна погода впливає на водіїв і як забезпечити безпечну поїздку

Останнім часом в Києві дуже спекотно, що може збільшити ризик для водіїв. Поліція попереджає, що…

4 години ago

Підвищення акцизів на пальне: українцям назвали нову дату

Директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн припустив на своїй сторінці у Фейсбуці, що підвищення акцизів…

6 години ago

Чому не варто купувати вживані китайські автомобілі: думка експертів

Китайські автомобілі продовжують завойовувати український ринок завдяки низьким цінам і високому рівню технологій. Проте, ці…

9 години ago