Categories: Автоновини

Негайно перевірте багажник: в Україні почали штрафувати водіїв

Усі водії знають, що згідно з Правилами дорожнього руху України, співробітники патрульної служби мають право перевірити комплектність зупиненого транспортного засобу. А віднедавна правоохоронці ще й почали виписувати водіям штрафи, якщо є порушення в комплектації. Адвокати вирішили нагадати водіям, чи правомірний такий штраф.

Виявилося, що водія, який дотримувався правил дорожнього руху, зупинили співробітники патрульної поліції та після перевірки документів поліцейські зажадали пред’явити вогнегасник, аптечку і знак аварійної зупинки.

Хоча водій мав у салоні всі перераховані вище предмети, поліція вирішила перевірити термін дії аптечки та справність вогнегасника. Після ретельної перевірки працівники патрульної служби виявили, що вогнегасник має несправності.

У результаті водієві було складено протокол за порушення пункту 31.4.7 ПДР. Він передбачає штраф за “керування транспортним засобом з непрацюючим вогнегасником”.

У примітках до цього пункту також зазначено, що тип і кількість вогнегасників мають відповідати нормам, а вогнегасники, розміщені в транспортному засобі, мають бути сертифіковані відповідно до вимог закону.

Але юристи зазначають, що згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) відповідальність за непрацюючий вогнегасник не передбачена для легкових автомобілів, не призначених для перевезення пасажирів.

Це означає, що співробітники патрульної поліції в подібних ситуаціях мають право лише винести попередження за це порушення відповідно до статті 125 КУпАП.

Крім того, водіїв попереджають, що якщо погодитися з цим штрафом і не виправити недоліки, тоді в разі повторного порушення водієві загрожує вже суворе покарання – вилучення водійських прав на строк від 3 до 6 місяців.

Керування легковим автомобілем без аптечки, призначеної саме для цього виду авто і робочого вогнегасника, заборонено. Але відсутність цих елементів не може бути підставою для накладення штрафу в розмірі 340 грн. А також не може бути причиною позбавлення права водити автомобіль у разі повторного порушення. Такі дії можуть лише передбачати попередження.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

 

Валентина Вовк

Share
автор
Валентина Вовк

Recent Posts

В Україну привезли перші Tesla Model Y Juniper: фото

У Києві помітили один із перших екземплярів оновленого електричного кросовера Tesla Model Y Juniper на…

17 хвилин ago

Поганого водія видно одразу: інструктор розкрив головну ознаку

Поняття «поганий водій» часто має суб'єктивне забарвлення, тому у кожного своя думка з цього приводу.…

3 години ago

Поліцейський пояснив, чим небезпечний дистанційний запуск двигуна

Багато водіїв сучасних автомобілів, оснащених функцією дистанційного запуску двигуна, охоче користуються цим нововведенням. Наприклад, вранці,…

4 години ago

Як правильно використовувати холостий хід без шкоди для двигуна: відповідь моториста

Експлуатація автомобіля на холостому ходу, як і раніше, залишається спірною темою. У деяких країнах тривала…

5 години ago

Коли можна втратити права за перевищення швидкості в Україні

Одним із найпоширеніших порушень ПДР в Україні є перевищення швидкісного ліміту, за що передбачено адміністративний…

6 години ago

Коли краще не торкатися педалі гальма: патрульний назвав п’ять випадків

Багато водіїв вважають гальма в автомобілі порятунком від неприємностей, однак на ділі їхнє використання іноді…

7 години ago