Заміна водійських прав для українців не є частою процедурою. Зазвичай водії звертаються до сервісного центру МВС за новими правами, якщо втратили або пошкодили старі. В інших випадках права не змінюють до закінчення терміну дії, який зазвичай становить 10 років. Але іноді права потрібно міняти терміново, щоб уникнути штрафу.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 8 травня 1993 року №340, водії повинні міняти свої права, якщо змінюються їх особисті дані, такі як ім’я, прізвище або стать. Якщо поліція зупиняє ваш автомобіль і виявляє, що ці дані в документах не актуальні, вас можуть оштрафувати на 425 гривень за порушення частини 1 статті 126 Кодексу України про правопорушення. Часто це стосується жінок, які змінили прізвище після одруження. Їм дається 10 днів на зміну документів.
Щоб обміняти водійські права, треба піти до ближчого сервісного центру МВС. Візьміть з собою старий водійський документ, паспорт і документ, який підтверджує зміну ваших особистих даних. Також потрібно мати копію ідентифікаційного номера (ІПН) і квитанцію про сплату 243 гривень за послуги. Медична довідка форми 083/о не потрібна в період дії воєнного стану в країні.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…
Розкішні німецькі кросовери поєднують стиль, передові технології, високу якість і потужність. Однак їхня ціна часто…
Зима приносить водіям чимало клопоту, особливо під час сильних морозів. Одна з найпоширеніших проблем —…
Розкішні автомобілі часто коштують дуже дорого, але їхня ціна може різко знижуватися після покупки. Уже…