Штрафи за п’яну їзду в Україні: що чекає на водіїв

В Україні покарання за водіння в стані алкогольного сп’яніння суворе: передбачаються великі штрафи та інші обмеження, щоб зробити дороги безпечнішими. Керуючи авто в нетверезому стані, люди ризикують не тільки своїм життям, але й життям інших учасників руху.

В Україні керування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння тягне за собою адміністративне покарання за статтею 130 КУпАП. Водії можуть бути покарані, якщо вони керують транспортом у стані сп’яніння, передають кермо особі, яка п’яна чи під наркотиками, відмовляються від огляду, або випивають після ДТП чи зупинки поліцією.

Читайте також:

Чому клеми акумулятора окислюються: п’ять найпоширеніших причин

Закінчується паливо, а заправка далеко: що робити водієві

Ось які покарання можуть бути за порушення статті 130 КУпАП:

– Перше порушення: штраф 17 000 грн і позбавлення прав на рік.

– Повторне порушення протягом року: штраф 34 000 грн і позбавлення прав на три роки, також можуть забрати автомобіль або накласти адміністративний арешт на 10 діб.

– Третє порушення протягом року: штраф 51 000 грн, позбавлення прав на 10 років і конфіскація автомобіля (якщо він в особистій власності).

– Вживання алкоголю після ДТП або зупинки поліцією: штраф 34 000 грн або арешт на 15 діб, а також позбавлення прав на три роки.

Водії повинні знати свої права. Іноді під час складання протоколів поліцейські не дотримуються правильних процедур, що дає водіям можливість оскаржити їхні дії в суді. Часто водії не знають своїх прав і як правильно проходити огляд, що може вплинути на правильність протоколу.

В судовій практиці часто зустрічаються випадки, коли поліцейські складають протоколи за ст. 130 КУпАП з порушенням законодавства. Це зазвичай відбувається через те, що водіям не дають чітких роз’яснень щодо процедури огляду на алкогольне чи наркотичне сп’яніння та їхніх прав на захист. Поліцейські іноді не повідомляють водіям про наслідки відмови від огляду і не завжди дотримуються належної процедури його проведення, як цього вимагає закон.

Кожен випадок розглядається окремо правоохоронними органами, судами та адвокатами для гарантування справедливого вирішення таких справ.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело РБК-Україна
Читайте також