США хочуть заборонити автомобілі з китайським автопілотом

США намагаються заборонити китайську соціальну мережу TikTok через побоювання, що вона збирає інформацію про їхніх громадян. Вони також хочуть припинити інші подібні способи “шпигунства”. Через це готують заборону на використання в США автомобілів з автопілотами, створеними в Китаї або інших недружніх країнах.

За даними джерел Reuters, Міністерство торгівлі США планує найближчим часом запропонувати нові правила. Якщо їх приймуть, в США заборонять використання та тестування автомобілів з програмним забезпеченням для автопілота (рівень 3 і вище), розробленим в Китаї чи інших недружніх країнах. Це створить додаткові перешкоди для китайських електромобілів на американському ринку, крім підвищених мит.

Як додаткова ініціатива, розглядається заборона використання в США автомобільних систем з китайськими засобами передачі даних. Це може обмежити доступ на дороги не лише китайських автомобілів, але й інших марок з китайським обладнанням. Американські регулятори побоюються, що сучасні автомобілі можуть стежити за громадянами через бортові камери та підслуховувати їхні розмови в салоні. Багато китайських авто мають камери, звернені в салон, що може становити загрозу. Також існує ризик, що управління такими авто можуть перехопити через віддалений доступ до електроніки. Очікується, що представники галузі зможуть обговорити цю проблему на публічних слуханнях.

Минулої п’ятниці відбулося засідання за участю представників різних урядових відомств США, на якому обговорювали план обмеження використання китайського ПЗ у транспорті. Учасники з Австралії, Канади, ЄС, Німеччини, Індії, Японії, Південної Кореї, Іспанії та Великобританії висловили свої думки з цього приводу. Наразі дорогами США їздять прототипи автономних транспортних засобів десяти китайських компаній, і можливу загрозу з їхнього боку для національної безпеки вже обговорювали американські парламентарі у листопаді минулого року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Portaltele
Читайте також