Українські водії будуть частіше отримувати грошову компенсацію за моральну шкоду

Desperate man sitting asphalt on crashed car background, automobile accident

Згідно з новим законом, укладеним у червні 2024 року президентом України Володимиром Зеленським, будуть виплачувати компенсацію за моральну шкоду, навіть якщо її завдано людям, у яких не було страховки на автомобіль. Таке рішення було оголошено начальником юридичного управління МТСБУ Романом Роменським.

До цього часу Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) виплачувало грошову компенсацію за моральну шкоду лише у трьох випадках: якщо страхова виплата була за шкоду, заподіяну життю або здоров’ю.

1. Перший випадок: коли страхова виплата робиться через шкоду, яку винуватець заподіяв, і цей винуватець є людиною з особливим статусом, наприклад, учасником бойових дій, учасником Революції гідності або особою з інвалідністю внаслідок війни.

2. Другий випадок: коли страхова компанія, яка повинна була виплачувати, збанкрутувала, і тому виплату робить МТСБУ.

3. Третій випадок: коли МТСБУ виступає як регулюючий орган для страхових виплат по “Зеленій карті”.

З 1 січня 2025 року Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) буде виплачувати компенсацію за моральну шкоду навіть у випадку, якщо її заподіяв незастрахований автомобіль. Також за новим законом розмір виплати за моральну шкоду від травми збільшується з 5% до 10% від загальної суми виплати за страховим випадком.

Законопроєкт №8300, який реформує ринок автострахування в Україні, був ухвалений у другому читанні 21 травня 2024 року народними депутатами Верховної Ради. Президент Володимир Зеленський підписав цей закон 17 червня.

Новий закон про ОСЦПВ передбачає широкомасштабне реформування автострахування в Україні, що розпочнеться з 1 січня 2025 року і триватиме кілька років. Однією з головних нововведень є збільшення суми страхових виплат за шкоду життю та здоров’ю потерпілим у ДТП, а також за шкоду, заподіяну майну під час дорожньої аварії.

З 1 січня 2025 року за шкоду, завдану життю та здоров’ю потерпілих, буде виплачуватися 500 000 грн на одного постраждалого та 5 млн грн на один страховий випадок. За завдану шкоду майну компенсація складатиме 250 000 грн та 1,25 млн грн відповідно. З 1 січня 2026 року суми страхових виплат зростуть до 1 млн грн, 20 млн грн та 2 млн грн відповідно. На майбутнє планується збільшення страхових виплат до рівня, що притаманний Євросоюзу (після вступу України до ЄС).

Тепер правоохоронці будуть більш уважні до наявності полісу ОСЦПВ. Патрульні поліцейські будуть перевіряти його навіть під час звичайного контролю на дорозі, не тільки при порушенні правил дорожнього руху або при ДТП, як це було раніше. Також прикордонники будуть частіше перевіряти наявність цього полісу, а співробітники Укртрансбезпеки отримають право також перевіряти його, що раніше було недоступно для них.

Роман Роменський вказав на невизначеність у взаємодії між старими і новими полісами ОСЦПВ, які були укладені з 1 січня 2024 року. Проте цю проблему планують вирішити найближчим часом.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Today
Читайте також