Українцям пояснили, коли водій може відмовитись пред’являти документи поліції
Багато водіїв в Україні звикли до того, що при взаємодії з поліцією вимоги патрульних є обов’язковими і підлягають виконанню. Це особливо стосується пред’явлення документів для перевірки, оскільки відмова може призвести до настання штрафних санкцій.
Проте існують ситуації, коли водії мають законне право відмовитися від надання патрульному своїх посвідчень водія та свідоцтва про реєстрацію автомобіля.
Про один із таких випадків повідомляє “Дорожній адвокат”. У даному інциденті поліцейські зупинили водія під приводом порушення правил дорожнього руху та вимагали пред’явити документи. Але відповідь водія була принциповою – він попросив показати йому докази вчинення ним правопорушення та відмовився демонструвати свої посвідчення водія та технічний паспорт автомобіля. Незабаром правоохоронці кваліфікували його дії як порушення згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення і оштрафували на суму 425 гривень.
Водій вирішив не сплачувати штраф і звернувся до суду. На судовому розгляді було визнано, що поліцейські насправді не надали водієві чітку причину зупинки та не подали докази вчинення будь-якого правопорушення. Відповідно до статті 35 Закону України “Про Національну поліцію”, поліцейські можуть зупиняти автомобілі лише у виняткових обставинах, інакше зупинка буде вважатися безпідставною. Після переконання в тому, що поліцейські не мали право зупиняти водія, оскільки не було зафіксовано жодних порушень, суд вирішив скасувати штраф і закрити справу.
Таким чином, водіям слід пред’являти свої документи для перевірки лише у випадку, якщо інспектор чітко та ясно зазначив причину зупинки та надав докази вчиненого ним правопорушення.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!