Українцям розповіли, коли інспектор з паркування може евакуювати авто на штрафмайданчик

Правила щодо евакуації автомобілів на парковках дозволяють інспекторам здійснювати тимчасове затримання транспортних засобів, перевозячи їх на спеціальні майданчики за допомогою евакуатора. Проте це може бути здійснено лише в певних випадках та з дотриманням встановленого порядку.

Евакуація може відбуватися лише в конкретних ситуаціях, передбачених статтею 265-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. До таких ситуацій включаються:

1. Порушення правил зупинки або стоянки на смузі для маршрутних транспортних засобів (частина 3 статті 122 КУпАП).

2. Порушення правил зупинки або стоянки на місцях, призначених для транспортних засобів з електричними двигунами, а також створення перешкод водіям таких транспортних засобів на їхній зупинці або стоянці (частина 7 статті 122 КУпАП).

3. Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг (частина 2 статті 152-1 КУпАП).

4. Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (частина 8 статті 152-1 КУпАП).

5. Порушення правил зупинки або стоянки, які створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху (частина 3 статті 122 КУпАП).

Транспортний засіб вважається таким, що значно заважає дорожньому руху, якщо він:

– Розміщено на проїзній частині у два або більше ряди.

– Розташовано в заборонених місцях для зупинки, таких як залізничні переїзди, трамвайні колії, мости.

– Розташовано на пішохідних переходах або ближче 10 метрів до них з обох боків.

– Розташовано на перехрестях або ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини, якщо на ній немає пішохідного переходу.

– Розташовано на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів.

– Розташовано ближче 30 метрів від зупинки маршрутних транспортних засобів.

– Розташовано ближче 10 метрів від місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання.

– Розташовано так, що утруднено зустрічний рух або об’їзд іншого транспортного засобу.

Інспектори, які здійснюють евакуацію, повинні фіксувати місце розташування транспортного засобу, зокрема, за допомогою фотозйомки або відеозапису. Під час тимчасового затримання транспортного засобу інспектори повинні складати акт огляду та тимчасового затримання.

Інспектори з паркування повинні негайно інформувати відповідні підрозділи Національної поліції про тимчасове затримання транспортного засобу, зазначаючи місце його зберігання. Крім того, вони повинні публікувати цю інформацію на офіційному веб-сайті.

Повернення транспортного засобу може відбуватися негайно після сплати штрафу за порушення та оплати вартості евакуації та зберігання на спеціальному майданчику.

У разі евакуації автомобіля без підстав, вказаних вище, або у разі завдання шкоди транспортному засобу під час транспортування чи зберігання, водієві мають бути відшкодовані завдані збитки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також