Categories: Автоновини

З яких країн в Україну завозять найдешевші автомобілі

Імпорт вживаних автомобілів до України, навіть при зазначених труднощах, показує тенденцію до зростання. З початку поточного року кожен місяць у країну ввозилось близько 10 тисяч автомобілів, але до кінця жовтня на митне оформлення було подано понад 27 тисяч легкових транспортних засобів, які подальше зареєстрували в сервісних центрах МВС.

Тільки протягом жовтня 2023 року митне оформлення пройшло 27,1 тисяч автомобілів, із яких найбільший обсяг, а саме 16,6 тисяч (61,3%), прибув з країн Європейського Союзу. З Америки було оформлено 9,2 тисяч автомобілів, що становить 33,9%. Це суттєво менше, ніж раніше, коли транспортні засоби із США та Канади складали понад половину ввізного автопарку, як стверджують фахівці Інституту досліджень автомобільного ринку.

Дилери, головним чином незалежні, продовжують розвивати співпрацю з Китаєм, ввозячи 446 автомобілів, що становить 1,6%. Також прибула подібна кількість легковиків із Південної Кореї – 405 штук, що майже вдвічі менше, ніж із Грузії (223 штуки), і ще менше з Великобританії – 207 штук.

Після значного скорочення імпорту легковиків із країн Америки, викликаного блокуванням українських морських портів терористами РФ, цей напрямок поступово відновлюється.

Дилери, які раніше постачали автомобілі із США та Канади, тепер орієнтуються на логістику через порти Європи – Литву, Румунію, Польщу. Доставка автомобілів з Америки стала дорожчою через додатковий транспорт через Європу на автовозі. Проте для моделей із ринковою ціною в Україні понад 15-20 тисяч доларів навіть такий складний маршрут є виправданим.

Якщо розглядати тенденції покупки автомобілів з-за кордону за окремими країнами, то Сполучені Штати Америки займають лідерство за митними підсумками жовтня з часткою 33,1% і 9 тисячами легковиків. Німеччина залишається привабливою, із 4,8 тисячами легковиків, що становить 17,7%. Автомобілі з Польщі склали 3,5 тисячі, з часткою 13%.

Важливо відзначити, що Польща та Литва часто виступають як “транзитні країни”, де автомобілі не завжди купуються, а лише оформлюються для подальшого експорту. Тому фактична частка придбаних автомобілів там може бути меншою.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Олександр Успішний

Recent Posts

Назвали ТОП-10 найстильніших позашляховиків усіх часів: список

За останні десятиліття ринок позашляховиків значно змінився. Багато моделей тепер не тільки мають вражаючі характеристики,…

2 години ago

Як економити паливо: поради від досвідчених водіїв

Часте користування автомобілем веде до великих витрат на паливо, і багато водіїв розмірковують, як зекономити.…

4 години ago

Назвали 3 необхідні дії перед поїздкою: на що водії часто не звертають уваги

Багато водіїв поспішають почати рух, пропускаючи важливі підготовчі етапи. Це може вплинути на комфорт і…

5 години ago

Чому потрібно перевіряти авто знизу після ремонту в автосервісі: назвали 4 причини

Багато водіїв віддають свої автомобілі на ремонт неофіційним майстерням. Фахівець радить не забувати перевірити автомобіль…

5 години ago

Коли водіям необхідно міняти літні шини на зимові в автомобілі

Зима вже близько, а разом із нею й складні погодні умови для водіїв. Важливим кроком…

6 години ago

Експерт пояснив, чого не варто робити водіям під час обслуговування автомобіля

Догляд за автомобілем вимагає уваги до його частин та механізмів. Багато українських водіїв не довіряють…

6 години ago